Nergal (Behemoth) wystąpi w grze komputerowej

/ 25 stycznia, 2018

Adam Nergal Darski, lider zespołu Behemoth, wcieli się w rolę narratora w grze „Apocalipsis”. W grze pojawi się także muzyka jego zespołu.

Avenged Sevenfold bojkotuje Grammy

Apocalipsis: Harry at the End of the World” to tradycyjna gra przygodowa, w stylu takich tytułów jak „Samorost” czy „Machinarium”, gdzie fabuła powiązana jest z rozwiązywaniem zagadek. W „Apocalipsis” wcielamy się w Harry’ego, dla którego utrata jego ukochanej oznacza koniec świata. Musimy wyruszyć w podróż przez dziwną i nieprzyjazną krainę, by ją odzyskać. Na swojej drodze spotkamy fantastyczne stwory, prosto z grafik artystów europejskich z XV wieku, by ostatecznie pokonać dręczące Harry’ego demony.

Styl graficzny, jak i sam świat gry, jest inspirowany Apokalipsą św. Jana i skąpany w średniowiecznej filozofii i wierzeniach. Każde miejsce, które odwiedzisz i każda postać, którą spotkasz w „Apocalipsis” wywodzi się z rycin z XV i XVI wieku stworzonych przez takich artystów jak Hans Holbein, Michael Wolgemut czy Albrecht Dürer.

Gra ukaże się w 2018 roku i dostępna będzie w wersji polskiej i angielskiej. W obu wersjach narratorem będzie Adam Nergal Darski, a utwory Behemoth usłyszymy w niezwykłych, nastrojowych aranżacjach. Producentem gry jest Punch Punk Games.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun gry:

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także