Netflix bada możliwość blokowania konta osobom, które je współdzielą

/ 13 marca, 2021


Popularny proceder współdzielenia jednego konta przez użytkowników Netflixa może zostać wkrótce zablokowany.


Wiele osób dzieli się kontem Netflixa ze znajomymi wykorzystując opcję jednoczesnego oglądania materiałów na kilku urządzeniach jednocześnie. Netflixowi jednak coraz bardziej się to nie podoba i testuje możliwości ograniczenia takiej działalności.

Jak donosi serwis „GammaWire” w amerykańskiej wersji Netflixa zaczęły pojawiać się komunikaty u osób chcących oglądać materiały na kilku urządzeniach jednocześnie, że jeśli nie mieszkają z drugim użytkownikiem, powinni założyć własne konto. Żeby zweryfikować czy jest się właścicielem danego konta należy wpisać hasło wysłane na e-maila lub na telefon.

Rzecznik Netflixa potwierdza, że prowadzone są testy mające na celu weryfikację, czy dana osoba jest faktycznym właścicielem konta. Nie uściśla jednak, jak taka weryfikacja miałaby przebiegać, bo przecież wysłane hasło można przekazać dalej koledze.

Póki co nie ma informacji, by podobne komunikaty pojawiały się także wśród użytkowników polskiej wersji Netflixa, jeśli jednak platforma będzie zadowolona z efektu swoich działań, z pewnością będzie chciała je rozszerzyć na kolejne kraje.

KOMENTARZE

Przeczytaj także