Netflix eksperymentuje z nową formułą. Czy zmieni się w telewizję?

/ 9 listopada, 2020


Netflix eksperymentuje z nową formułą przekazywania treści. Platforma może zacząć przypominać zwykłą telewizję.


Netflix to lider wśród platform streamingowych. Platforma umożliwia dostęp do szerokiej biblioteki filmów, seriali i programów, dając widzowi możliwość oglądania dowolnego programu z oferty w dowolnym czasie.

Jak jednak podaje „IndieWire” platforma eksperymentuje z nową formą, która ma wyświetlać filmy i programy według zaprogramowanego scenariusza. Eksperymenty takie trwają już ponoć we francuskiej wersji Netflixa. Oznacza to, że użytkownik nie będzie musiał sam wybierać programu tylko będzie mógł włączyć „kanał Netflix” z zaprogramowaną ramówką. W ten sposób Netflix zbliży się do „zwykłej” telewizji.

Szefowie Netflixa twierdzą, że w ten sposób chcą odciążyć widza z konieczności podejmowania decyzji, co do wyboru programu. W grudniu taka wersja testowa ma zostać udostępniona szerszej rzeszy widzów.

Wprowadzenie „kanału Netflix” nie zakłada ograniczenia swobodnego dostępu do biblioteki Netflix. Z podobnego rozwiązania korzysta HBO Go, które umożliwia oglądanie trzech kanałów telewizyjnych HBO w ramach pakietu.

KOMENTARZE

Przeczytaj także