„Wiedźmin”. Prace na planie 2. sezonu serialu ponownie wstrzymane

/ 9 listopada, 2020


Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w ekipie działającej przy nowym sezonem „Wiedźmina” sprawiły, że prace zostały wstrzymane do odwołania.


Pierwszy raz COVID-19 na planie „Wiedźmina” pojawił się w marcu, gdy pozytywny wynik otrzymał aktor Kristofer Hivju. Prace wznowiono w połowie sierpnie, ale te ponownie zostały zatrzymane. Ponownie z powodu koronawirusa, który wykryty został o czterech członków ekipy pracującej nad nową odsłoną produkcji Netflixa.

2. sezon „Wiedźmina” powstaje w brytyjskim Arborfield Studios. Prace mają zostać wznowione, gdy sytuacja zostanie opanowana – przebadana zostanie pozostała część ekipy i uda się potwierdzić, że nikomu nie zagraża niebezpieczeństwo związane z COVID-19. Ostatnie problemy sprawiają, że wciąż nie wiadomo, kiedy zadebiutuje druga odsłona popularnego serialu. Na razie wiadomo jedynie, że w 2021 roku.

Stworzony przez Lauren Schmidt „Wiedźmin” okazał się ogromnym sukcesem platformy Netflix. Produkcja cieszyła się ogromną popularnością na całym świecie, gdzie zebrała wiele pozytywnych recenzji. W serialu grają Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan czy Joey Batey. 1. sezon zadebiutował 20 grudnia 2019 roku.

KOMENTARZE

Przeczytaj także