Netflix i Dolly Parton nawiązują współpracę

/ 5 czerwca, 2018

Dolly Parton, którą kojarzymy przede wszystkich z działalności muzycznej, występuje także na ekranie (zagrała m.in. w „Stalowych magnoliach”) i produkuje filmy. Artystka country zrealizuje również projekt, który połączy te dwa światy, wraz z Netfliksem.

Kto zagra czarny charakter w najnowszym filmie o Jamesie Bondzie?

Potwierdzono, że już wkrótce w serwisie pojawi się składająca się z ośmiu odcinków antologia oparta na utworach wokalistki. Parton będzie producentką wykonawczą całości, wystąpi także w jednej z głównych ról, zaśpiewa oraz napisze piosenki.

Parton w specjalnym oświadczeniu nadchodzący serial zrealizowany dla Netflixa zapowiada następująco:

Jako autorka piosenek zawsze lubiłam opowiadać historie za pośrednictwem muzyki. Bardzo się cieszę, że wraz z Netfliksem powołam do życia niektóre z moich ulubionych piosenek. Mamy nadzieję, że nasza produkcja zainspiruje, a także rozbawi rodziny i ludzi wszystkich pokoleń. Chciałbym też podziękować dobrym ludziom z Netfliksa i Warner Bros. TV za ich niesamowite wsparcie.

Trzy lata temu artystka podpisała podobny kontrakt z amerykańską stacją NBC. Efektem tej współpracy były dwie produkcje: „Dolly Parton's Coat of Many Colors” i „Dolly Parton's Christmas of Many Colors: Circle of Love”, obie oparte na jej życiu oraz muzycznej twórczości. 

Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy produkcja artystki tworzona na zlecenie platformy Netflix, ujrzy światło dzienne. 

Dolly Parton zadebiutowała w 1967 roku albumem zatytułowanym „Hello, I’m Dolly”. Na swoim koncie ma ponad 40 płyt! Do jej największych przebojów należą takie kompozycje, jak m.in. „Jolene” czy „I Will Always Love You” (najbardziej znana w wersji Whitney Houston). 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także