Tom Waits w nowym filmie u boku Roberta Redforda [ZWIASTUN]

/ 6 czerwca, 2018

Tom Waits wystąpi w filmie „The Old Man and the Gun” w reżyserii Davida Lowery’ego, opartym na prawdziwej historii słynnego przestępcy Forresta Tuckera. W roli głównej wystąpi Robert Redford, a na ekranie pojawią się też Casey Affleck, Sissy Spacek, Danny Glover, Tika Sumpter i Elisabeth Moss.

Jay-Z i Beyonce wsparli dwie inicjatywy

Premiera filmu zapowiadana jest na 28 września 2018 roku. Poniżej możecie zapoznać się z pierwszym zwiastunem „The Old Man and the Gun”.

Tom Waits ma na koncie wiele kreacji filmowych. Wystąpił między innymi w takich filmach, jak „Outsiderzy”, „Rumble Fish”, „Dracula” w reżyserii Francisa Forda Coppoli oraz „Kawa i papierosy”, gdzie wystąpił razem z Iggym Popem. Jego ostatnią jak do tej pory rolą filmową była rola Zachariaha w filmie „Siedmiu psychopatówMartina McDonagha z 2012 roku.

Tom Waits urodził się w 1949 roku i jako piosenkarz zadebiutował w 1973 roku albumem „Closing Time”. Waits znany jest z ochrypłego głosu i kompozycji nawiązujących do bluesa, jazzu i wodewilu. Do jego najsłynniejszych płyt należą „Swordfishtrombones” (1983), „Rain Dogs” (1985) i „Mule Variations” (1999). Jego ostatni album ukazał się w 2011 roku pod tytułem „Bad As Me”. Po repertuar Toma Waitsa sięgało i nadal sięga wielu innych artystów, w tym Kazik Staszewski, który w 2003 roku wydał album „Piosenki Toma Waitsa” z polskimi przekładami autorstwa Romana Kołakowskiego.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także