Netflix nawołuje do zaprzestania „Bird Box Challenge”. O co w tym chodzi?

/ 3 stycznia, 2019

„Nie otwieraj oczu” (ang. tytuł „Bird Box”) to fenomen platformy Netflix, który w pierwszym tygodniu od premiery odtworzono ponad 45 milionów razy. Film okazał się ogromnym sukcesem. Tak dużym, że powstało specjalne internetowe wyzwanie – „Bird Box Challenge” – na które postanowił zareagować sam Netflix.

Trent Reznor i Atticus Ross opublikowali soundtrack z „Nie otwieraj oczu”

„Bird Box Challenge” chodzi o to, że musisz wcielić się w rolę filmowej Malorie, która musiała radzić sobie z zawiązanymi oczami. Ludzie wyzwani do wykonania tego zadania używają zatem opaski i filmują, jak niezdarnie wykonują mniej lub bardziej skomplikowane codzienne czynności.

Czasem wychodzi zabawnie, ale generalnie to dość niebezpieczne, o czym można przekonać się przeglądając filmy oznaczone hasztagiem #BirdBoxChallenge w serwisach społecznościowych. 

Ludzie często się wywracają, a niekiedy próbują zrobić wyzwanie nieopodal ruchliwej ulicy. Netflix nie pozostawił tego fenomenu samego sobie i wystosował apel:

Nie wierzę, że to mówię: PROSZĘ, NIE ZRÓBCIE SOBIE KRZYWDY PODCZAS WYKONYWANIA BIRD BOX CHALLENGE. (…) Mamy tylko jedno życzenie na 2019 rok – nie skończcie w szpitalu z powodu tych memów.

Wpis z serwisu Twitter:

Thriller „Nie otwieraj oczu” opowiada historię matki, która desperacko walczy o przetrwanie swoje i dzieci w obliczu nieznanej, śmiercionośnej siły. Poza Sandrą Bullock w produkcji zobaczyć można Johna MalkovichaJacki WeaverDanielle McDonaldTrevente’a Rhoadesa czy Sarah Paulson. Za reżyserię filmu odpowiedzialna jest Susanne Bier.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także