Netflix podpisał umowę ze słynnym autorem kryminałów

/ 28 sierpnia, 2018

Platforma potwierdziła podpisanie długoletniej umowy z Harlanem Cobenem, który jest obecnie jednym z najbardziej uznanych autorów powieści kryminalnych na całym świecie. Netflix podjął decyzję, że zekranizuje aż 14 powieści pisarza. Wiadomo, że część z nich posłuży za bazę do filmów, a część do seriali. Warto także nadmienić, że Coben będzie brał czynny udział w każdym projekcie w roli producenta wykonawczego.

Amerykański autor już w przeszłości współpracował z Netflixem. Chodzi o seriale „Jedyna szansa” (2015) oraz „Safe” (2018). 

Bardzo podobała mi się praca z zespołem Netflixa przy „Safe” i bardzo cieszyły mnie entuzjastyczne reakcje publiczności na całym świecie. Ciesze się, że mogę kontynuować naszą relację i tworzyć wraz z nimi więcej oryginalnych filmów i seriali na światową skalę

– powiedział Coben

Wciągające powieści kryminalne Harlana są uwielbiane przez czytelników na całym świecie. Jesteśmy podekscytowani tym, że możemy kontynuować z nim współpracę i rozwinąć jego trzymające w napięciu thrillery w oryginalne produkcje Netflixa

– stwierdził Erik Barmack, wiceprezes międzynarodowych produkcji oryginalnych Netflixa.

Harlan Coben ma na swoim koncie ponad 30 powieści, m.in. „Nieznajomy” czy „Już mnie nie oszukasz”. Jego książki zostały przetłumaczone na 43 języki i sprzedały się w 75 milionach egzemplarzy na całym świecie. 19 marca przyszłego roku, w Stanach Zjednoczonych, ukaże się jego nowe dzieło „Run Away”.

 

Netflix usunął recenzje użytkowników

Netflix, w połowie sierpnia, postanowił usunąć tysiące recenzji programów napisanych przez użytkowników. Szefowie platformy tłumaczą ten ruch „brakiem zainteresowania”. Tłumaczenie brzmi jednak mało wiarygodnie, zważywszy, że wielu widzów korzystało z recenzji przy wyborze filmu lub serialu. 

Niektórzy sugerują, że taką decyzję Netflix podjął po licznych krytycznych recenzjach nowego standupu Amy Schumer

Netflix zastąpił również pięciogwiazdkowy system ocen, możliwością dania kciuka w górę lub w dół.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także