Netflix pokazał zwiastun serialu „Kajko i Kokosz”. Gwiazdorski dubbing! [WIDEO]

/ 4 lutego, 2021

Pierwsza część animowanego serialu „Kajko i Kokosz” pojawi się już pod koniec lutego. Netflix zaprezentował trailer produkcji!


Właśnie poinformowano, że serialowy „Kajko i Kokosz” będzie składał się z trzech części. Pierwsza – pięcioodcinkowa – będzie miała swoją premierę już 28 lutego. Kolejne pojawią się w drugiej połowie 2021 roku i w 2022 roku. W sumie serial składał będzie się z 26 odcinków po 13 minut każdy.

Właśnie w sieci pojawił się zwiastun animacji „Kajko i Kokosz”:

Parze słowiańskich wojów głosów użyczą Artur Pontek jako Kajko oraz Michał Piela w roli Kokosza. Pozostali aktorzy głosowi również zostali ciekawie dobrani. W produkcji usłyszymy chociażby: Jarosława Boberka (Mirmił), Grzegorza Pawlaka (Hegemon), Annę Apostolakis (Lubawa), Eryka Lubosa (Rodrus), Macieja Kosmalę (Miluś) oraz Agatę Kuleszę (Jaga).

„Kajko i Kokosz” to seria komiksów, które wydawane są od 1972 roku. Za scenariusz i rysunki odpowiedzialny do 1992 roku był Janusz Christa. Kultowi bohaterowie powrócili w 2016 roku, a to za sprawą Macieja Kura (scenariusz) oraz Sławomira Kiełbusa (rysunki).

Jak do tej pory ukazały się trzy komiksy z cyklu „Kajko i Kokosz – Nowe Przygody”, a ostatnim jest „Królewska Konna” z 2019 roku. Na 2021 zapowiedziano natomiast komiks pt. „Zaćmienie o Zmierzchu”.

fot. Netflix

KOMENTARZE

Przeczytaj także