Netflix zapowiedział polski serial fantasy. Co wiemy o „Krakowskich potworach”?

/ 11 stycznia, 2022

Popularna platforma nie zwalnia tempa i już zapowiedziała kolejną produkcję oryginalną, która zrealizowana została w Polsce.


Polski serial fantasy? Zgadza się! Platforma Netflix zapowiedziała właśnie premierę nowej produkcji nagranej w Polsce. Chodzi o „Krakowskie potwory”, w której pojawi się wiele aktorskich znakomitości. Serial oparty jest na mitologii słowiańskiej i legendach dawnego Krakowa. Za reżyserię odpowiadają Katarzyna Adamik oraz Olga Chajdas.

W „Krakowskich potworach” zagrają m.in. Barbara Liberek, Andrzej Chyra, Stanisław Linowski, Małgorzata Bela i Amelia Żuchowska. Serial zadebiutować ma już wiosną tego roku.

„Krakowskie potwory” – o czym będzie serial?

Fabuła produkcji opisana przez platformę Netflix:

Główną bohaterką jest Alex – studentka pierwszego roku medycyny na prestiżowym Collegium Medicum w Krakowie. Dzięki ambicji i determinacji wyrwała się ze wsi z jednym celem: zacząć od nowa i za wszelką cenę udowodnić, że należy do wielkiego świata. Los Alex odmienia się całkowicie, gdy zostaje wybrana do elitarnej grupy studentów skupionej wokół światowej sławy patologa – profesora Zawadzkiego. Ku swojemu zdumieniu odkrywa, że pod przykrywką badań naukowych grupa zajmuje się zupełnie czymś innym. Alex zostaje wplątana w intrygę, która konfrontuje ją ze światem słowiańskich wierzeń, pradawnych potworów i żądnych krwi bóstw.

KOMENTARZE

Przeczytaj także