Neuma zapowiada płytę z niepublikowanymi utworami. Zobacz klip!

/ 7 października, 2020


Neuma ujawniła szczegóły płyty z niepublikowanym materiałem. Poznaliśmy też klip zapowiadający wydawnictwo.


30 października ukaże się album z utworami, które Neuma zarejestrowała 21 lat temu. Płytę „Szkice” promuje klip do utworu „Gnobok”.

Możecie obejrzeć go poniżej.

A tak o materiale „Szkice” mówi sam zespół:

Wreszcie jest !!!

Mimo wielu zawirowań mamy dla Was kolejne wydawnictwo – płytę zespołu Neuma pt. „Szkice”. 22 lata temu, zaraz po rozstaniu z Robertem i rozpadzie Kobonga, zdecydowaliśmy się powołać do życia nowy projekt. Wtedy roboczo nazywaliśmy go Kokszomanem, co dla nas oznaczało coś w rodzaju „twórczego bałaganu”. „Szkice” to unikalne nagrania właśnie z tego okresu, to płyta, której miało nie być. Podczas zgrywania taśm analogowych z koncertem Kobonga natrafiliśmy na taśmy opisane /Kokszoman/. Przeleżały gdzieś w pudłach 20 lat. To, co usłyszeliśmy zaskoczyło nas.

Mało kto wie, że zaprosiliśmy wtedy do współpracy Ewę Jabłońską, znaną m.in. z zespołu Indukti. Jej bardzo oryginalna gra na skrzypcach, do których podłączała mnóstwo kwasowych efektów sprawiła, że nasze granie skręciło w trochę inne rejony. Wspominamy bardzo dobrze ten czas, było mnóstwo zabawy, a obecność pięknej kobiety na próbach była inspirującą odmianą :):):) Ten skład utrzymał się jednak tylko przez kilka miesięcy.

Kiedy stało się jasne, że nie skończymy tego projektu, McGyver podpiął analogowy magnetofon, omikrofonował bębny, odseparował resztę instrumentów. W szkicowej formie zarejestrowaliśmy materiał w jeden dzień. Tak jak wszystkie nasze płyty, na „setkę”.

Teraz, przy okazji wznowień Neumy zdecydowaliśmy się na publikację.

Dzięki pracy w studio z Adamem Toczko materiał został doszlifowany i zmiksowany. Bogdan dograł nowe, eksperymentalne wokale, Maciek dopracował gitary, Wojtek zilustrował muzykę, wykorzystując swoje obrazy na okładkę. Wprowadzając zmiany staraliśmy się jednak zachować oryginalny, szkicowy charakter tej muzyki.

„Szkice” to płyta wyjątkowa w naszej dyskografii, o wiele bardziej abstrakcyjna, niejednoznaczna, kończąca trylogię Neumy. Dedykacją dla Sadka i Kocjana zamykamy Kobongową Mandalę.

Skład zespołu na płycie „Szkice”:

 • Ewa Jabłońska – skrzypce
 • Bogdan Kondracki – bas, wokal, programowanie
 • Maciej Miechowicz – gitary
 • Wojciech Szymański – perkusja, klawisze

Tracklista:

 1. Impro2
 2. L.U.D.
 3. Kokszoman
 4. Vandor
 5. Torden
 6. 2 1 2 2 2 1 2 3
 7. Gnobok
 8. Impro1

KOMENTARZE

Przeczytaj także