Nick Cave, Bono, Johnny Depp i inni w hołdzie wokaliście The Pogues [WIDEO]

/ 16 stycznia, 2018

Shane MacGowan, lider irlandzkiego zespołu rockowego The Pogues, świętował swoje 60. urodziny z wielkim hukiem. Na jego imprezie wystąpili między innymi Nick Cave, Bono, Johnny Depp i Sinead O’Connor.

U2 ogłosił szczegóły europejskiej trasy

Shane Macgowan skończył 60 lat 25 grudnia 2017 roku, ale urodzinowy koncert odbył się dopiero 15 stycznia tego roku w dublińskim National Concert Hall. Wśród gości pojawiły się tak znakomite nazwiska jak Carl Barat z The Libertines, Nick Cave, Johnny Depp, Bobby Gillespie z Primal Scream, Glen Hansard, Cerys Matthews, Bono i Sinead O’Connor. Szczególny aplauz wzbudził występ właśnie tej ostatniej gwiazdy, gdyż Sinead stanęła na scenie po raz pierwszy od przeszło dwóch lat. W ostatnim czasie o irlandzkiej piosenkarce było głośno z powodu jej problemów psychicznych i dramatycznych filmów umieszczanych w internecie.

Poniżej możecie obejrzeć fragmenty tego koncertu.

The Pogues to brytyjski zespół założony w 1982 roku, wykonujący muzykę punkową o wyraźnych wpływach celtyckich, przejawiających się w melodiach, wykorzystywanym instrumentarium i tekstach. The Pogues zainspirowali całą falę punk rocka wykorzystującego folkowe naleciałości, do której zaliczają się zespoły Dropckick Murphys, Flogging Molly i Gogol Bordello.

Najważniejsze płyty The Pogues to te nagrane z wokalistą Shane’em MacGowanem, na początek można polecić wyprodukowaną przez Elvisa CostelloRum Sodomy & The Lash (Stiff, 1985) oraz następną, „If I Should Fall From Grace With God (Warner, 1988). To wybuchowa, barwna i orzeźwiająca niczym kufel zimnego Guinnesa mieszanka punkowej energii i tradycyjnych melodii, wręcz przesiąknięta klimatem irlandzkiego pubu.

Po odejściu MacGowana w 1991 roku The Pogues nagrali jeszcze dwie płyty, ale bez lepszych rezultatów, po czym się rozpadli. W 2001 roku zespół reaktywował się z Shane’em i działał do 2014 roku, ale nie nagrał nowych płyt.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także