Rob Halford (Judas Priest): Na nowym albumie brzmimy jak młody zespół

/ 16 stycznia, 2018

Osiemnasty już studyjny krążek grupy Judas Priest, który będzie zatytułowany „Firepower”, na półki sklepowe trafi już 9 marca. Nie tak dawno w sieci pojawił się utwór zapowiadający to dzieło, którego możecie przesłuchać poniżej.

Lao Che udostępnia nowy utwór

Producentem nadchodzącego krążka Judas Priest jest legendarny Tom Allom, który współpracował już z zespołem w latach osiemdziesiątych (m.in. przy okazji „Screaming For Vengeance”), przy produkcji nowej płyty brali udział brali ponadto: Mike Exeter i Andy Sneap. No i właśnie temat brzmienia, w jednym z najnowszych wywiadów, poruszył lider grupy, Rob Halford

Wokalista w rozmowie z brytyjskim wydaniem magazynu „Metal Hammer” powiedział:

Jesteśmy świadomi elementów charakterystycznych, które są ważne dla Judas Priest. Andy [Sneap], który obecnie jest bardzo rozchwytywanym metalowym producentem, spowodował że brzmi na tym albumie jak młody, świeży zespół. Zawsze starałem się nadążać za tym, co dzieje się w metalu i jestem pewny, że to najmocniejsze brzmienie, jakie kiedykolwiek uzyskaliśmy. 

Halford odniósł się także do warstwy tekstowej albumu „Firepower”:

Jesteśmy niczym otwarta księga. Możemy iść w jakimkolwiek kierunku, to jest moja praca, w której wchodzi w grę przysłowiowe „wyzwanie”. Szukam inspiracji dookoła mnie, w świecie rzeczywistym, ale także w metalowym fikcyjnym świecie. Tworzę więc komentarz polityczny albo dotyczący środowiska, ale w sposób metaforyczny. 

W styczniowym numerze „Teraz Rocka”, który jest dostępny już w sprzedaży, możecie przeczytać z kolei, przeprowadzony przez Pawła Brzykcego, wywiad z basistą zespołu, Ianem Hillem, który uchyla rąbka tajemnicy na temat nowej płyty:

Jest bardzo zróżnicowana. Pokazuje naszą wszechstronność – ciężkie fragmenty są chyba najcięższymi, jakie kiedykolwiek nagraliśmy, a równoważy je wiele lżejszych. Są numery szybkie i wolne – w tym ballada, która jest w stanie stopić serce. A może nawet… przestraszyć (śmiech). Jesteśmy bardzo zadowoleni z produkcji. Połączenie sił Andy’ego Sneapa i Toma Alloma, z którym nie pracowaliśmy od wieków dało niesamowity efekt. Wiem, że muzycy zawsze tak mówią o swoich nowych płytach, ale wierz mi – to naprawdę wspaniałe zespołowe dzieło.

Na płycie znajdzie się 14 premierowych kompozycji, oto tracklista:

 1. Firepower
 2. Lightning Strike
 3. Evil Never Dies
 4. Never the Heroes
 5. Necromancer
 6. Children of the Sun
 7. Guardians
 8. Rising from Ruins
 9. Flame Thrower
 10. Spectre
 11. Traitors Gate
 12. No Surrender
 13. Lone Wolf
 14. Sea of Red

W ramach promocji swojego najnowszego krążka formacja Judas Priest, wraz z Megadeth, wystąpi 13 czerwca 2018 roku w katowickim Spodku. 

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także