Glaca i muzyk Tool we wspólnym utworze [WIDEO]

/ 16 stycznia, 2018

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że Piotr „Glaca” Mohamed pracuje nad pierwszym w swojej karierze solowym albumem. Niewiele informacji docierało od samego muzyka, ale ujawnił on nazwisko jednego z gości specjalnych – okazał się nim sam Justin Chancellor z zespołu Tool.

Lao Che udostępnia nowy utwór

Nie musieliśmy długo czekać na zapoznanie się z efektami tej współpracy, ponieważ właśnie do sieci trafił singiel „Oni Przyszli”, w którym gościnnie pojawili się wspomniany Chancellor i Monika Emat. Za scenariusz i reżyserię poniższego klipu odpowiedzialni są DumDum oraz Glaca:

Nowy album Glacy zapowiadany jest w następujący sposób:

Po 7 latach przerwy Glaca wraca z solowym albumem. To pierwszy tego typu projekt po płytach Sweet Noise, MTvoid i My Riot. „Oni Przyszli” to pierwszy singiel z nowej płyty. Za mix tego soczystego i totalnie naładowanego emocjami albumu odpowiedzialny jest sam Glaca. Tylko w ten sposób jak mówi "ten album jest w 100% moją wizją, bez żadnych kompromisów. Słuchacz dostanie muzykę na najwyższym poziomie na jaki mnie stać." Płyta łączy najlepsze strony rock'a z beatami czołowych producentów hip hop, głosami pięknych kobiet, basem Chancellor'a i tekstami oraz wokalem Glacy. Nowa Era!

Dyskografię Glacy zamyka wydany w 2013 roku album wspomnianego projektu M.T.void zatytułowany „Nothing's Matter”. Warto także nadmienić, że w 2016 , razem z Magikiem wystąpili ponownie pod szyldem Sweet Noise na festiwalach: w Cieszanowie, Jarocinie oraz w Aleksandrowie Łódzkim na Summer Dying Loud.

Starzy znajomi

Basista Tool i Glaca znają się dość dobrze. Panowie współpracowali ze sobą już w przeszłości. Muzyk amerykańskiej grupy współtworzył projekt M.T.void. Obaj muzycy po raz pierwszy  się ze sobą spotkali podczas koncertu formacji Tool na festiwalu Rock in Park w czerwcu 2001 roku. Wówczas basista otrzymał płytę Sweet Noise zatytułowaną „Koniec wieku”.

Kilka dni później, tuż przed pierwszym koncertem zespołu Tool w naszym kraju, który odbył się 19 czerwca 2001, Glaca oprowadzał muzyków po Warszawie. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także