Nick Mason ocenia debiutancką płytę Pink Floyd

/ 19 lipca, 2021


Jak członkowie Pink Floyd oceniają swój płytowy debiut? Opowiedział o tym Nick Mason.


Wydany w 1967 roku album „The Piper At The Gates Of Dawn” Pink Floyd okazał się przełomowy dla brytyjskiej muzyki rockowej. Jak po latach oceniają go członkowie zespołu?

W 2005 roku w wywiadzie dla „Teraz Rocka” przeprowadzonym przez Wiesława Weissa opowiedział o tym perkusista Nick Mason:

Na płycie „The Piper At The Gates Of Dawn” nie brakowało świetnych, zabawnych piosenek. Dziś niektóre z nich mogą się wydawać czymś absurdalnym. Choćby „The Gnome” (Nick imituje osobliwe dźwięki rozpoczynające „The Gnome”, jakby je przedrzeźnia – red.). Albo „Scarecrow”. Ale wtedy doskonale pasowały do idei Pink Floyd. W czasach, gdy prawie każdy zespół w Anglii trzymał się bluesa, my mogliśmy zaprezentować materiał zupełnie inny, o bardziej filozoficznym wymiarze. Syd (Barrett – red.) był wyśmienitym twórcą. W jakimś sensie wyprzedził swój czas.

Wywiad z Nickiem Masonem, a także inne wywiady z członkami Pink Floyd oraz kompletną historię zespołu znajdziecie w Wydaniu Specjalnym poświęconym grupie, które dostępne jest już w sprzedaży.

PINK FLOYD WYDANIE SPECJALNE – KUP ONLINE

KOMENTARZE

Przeczytaj także