Nick Mason pesymistycznie o wizji reaktywacji Pink Floyd

/ 26 września, 2018

Nick Mason koncertuje aktualnie z zespołem Nick Mason’s Saucerful of Secrets, z którym wykonuje materiał ze wczesnych płyt Pink Floyd. Perkusista wystąpił ostatnio w Londynie.

The Australian Pink Floyd ponownie w Polsce

Nick Mason ze sceny powiedział:

Wreszcie straciłem nadzieję, że zadzwoni do mnie Roger albo David.

Mason podczas koncertu zażartował także z komentarzy, że jego zespół jest tribute bandem Pink Floyd:

Jak już wiecie, nie jesteśmy Australian Rogers Waters, ani Danish David Gilmours.

Zespół Pink Floyd ostatni raz zagrał razem w 2005 roku, w ramach koncertu Live 8. W 2014 roku wyszedł album „The Endless River”, zawierający nagrania z archiwów, nad którymi pracował David Gilmour.

Solowe płyty Nicka Masona znowu w sprzedaży

31 sierpnia 2018 roku ponownie na rynku pojawiło się wznowienie boxu „Unattended Luggage”, w którym znajdują się trzy solowe wydawnictwa Nicka Masona, perkusisty i założyciela Pink Floyd, muzyka, który zagrał na wszystkich albumach legendy rocka progresywnego. Reedycje dostępne są zarówno na winylu, jak i na płytach kompaktowych.

Unattended Luggage” został wydany na trzech rozkładanych płytach analogowych (3 LP gatefold) oraz jako 3 CD w zamykanym pudełku. Każdy z tytułów ma osobną kopertę.

Fictitious Sports” to solowy debiut perkusisty Pink Floyd, który ukazał się w 1981 roku. Wszystkie piosenki napisała amerykańska pianistka jazzowa Carla Bley, a zaśpiewał je Robert Wyatt (wyjąwszy "Can't Get My Motor To Start").

Album „ProfilesNick nagrał z gitarzystą grupy 10CC Rickiem Fennem. Materiał miał premierę w lipcu 1985 roku. Wypełniły go przede wszystkim instrumentalne kompozycje. Wyjątkami były "Lie For A Lie", w której zaśpiewali Maggie Reilly i David Gilmour, a także "Israel" z wokalami znanego z UFO Danny'ego Peyronela.

„White Of The Eye” Mason również nagrał z Rickiem Fennem. To soundtrack do tak samo zatytułowanego angielskiego filmu. Premierę miał w 1987 roku.

rf | fot. Phil Guest

KOMENTARZE

Przeczytaj także