Nick Mason’s Saucerful of Secrets już w maju zagra koncert w Polsce [DATA, BILETY]

/ 16 maja, 2022

Już za kilkanaście dni do Polski przyjedzie zespół Nick Mason’s Saucerful of Secrets.


Już 28 maja w łódzkim klubie Wytwórnia wystąpi artysta, o którym napisać „legendarny” bądź „kultowy” to mało. Nick Mason to perkusista Pink Floyd i zarazem jedyny członek grupy, który zagrał na wszystkich jej płytach oraz koncertach. Mason z pierwszorzędnym towarzystwem muzyków–przyjaciół na swoich koncertach wskrzesza pierwszy, najbardziej psychodeliczny okres Pink Floyd.

Tym razem trasę zatytułowano „Echoes Tour”. Jest to nawiązanie do jednego z najsłynniejszych utworów Pink Floyd „Echoes”. Kompozycja jest uznawana za jedno z największych dokonań zespołu. Ukazała się na płycie „Meddle” z 1971 r., trwa ponad 20 minut i zajmuje całą stronę B płyty analogowej. Utwór od początku swego istnienia wymykał się prostym interpretacjom, a pierwotny tytuł brzmiał: „Return to the Son of Nothing”.

Na trasę Mason zabiera sprawdzonych muzyków, którzy nie muszą się wstydzić swych solowych dokonań. W Łodzi obok lidera na scenie pojawią się: Gary Kemp (gitara i śpiew, Spandau Ballet), Lee Harris (gitara, Blockheads), Guy Pratt (bas, Pink Floyd) oraz Dom Beken (keyboards).

Bilety na koncert wciąż dostępne są w sprzedaży. Ich ceny:

  • 249 zł (balkon)
  • 299 zł (miejsca siedzące)
KOMENTARZE

Przeczytaj także