Nickelback komentuje porównanie do Metalliki

/ 18 maja, 2020

Phil Labonte, lider All That Remains w wywiadzie dla podcastu “Breaking The Ice” dokonał interesującego porównania Metalliki i Nickelback.

Phil powiedział:

Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, ale „Load” i „Reload” Metalliki oraz płyty Nickelback brzmią podobnie. Niemal każda piosenka Nickelback mogłaby trafić na „Load” lub „Reload” i niemal każda piosenka z „Load” i „Reload” mogłaby trafić na płytę Nickelback. Gdyby piosenki Nickelback zaśpiewał James Hetfield i vice versa nie zauważylibyście różnicy. To nie jest krytyka.

Brzmieniowo te płyty są bardzo zbliżone. Brzmienie bębna basowego, perkusji. W tamtych czasach były to najlepiej wyprodukowane płyty, a piosenki są fenomenalnie wyrzeźbione. Nie próbuję więc krytykować „Load” i „Reload” ani Nickelback. Mówię tylko, że jest między nimi wiele podobieństw. Przeważającą większość tych piosenek można by wymienić między Metallicą a Nickelback. Może tylko kilka by się nie sprawdziło.

W wywiadzie dla radia 95.6 KLOS basista Nickelback, Mike Kroeger, powiedział:

Rozumiem, co Phil miał na myśli. Jestem fanem jego zespołu. Traktuję to jako komplement, nie sądzę, żeby miał coś złego na myśli.

%%REKLAMA%%

Płyty „Load” i „ReloadMetalliki ukazały się odpowiednio w 1996 i 1997 roku. Nickelback zadebiutował w drugiej połowie lat 90., ale sławę przyniósł mu album „The State” z 2001 roku z przebojem „How You Remind Me”.


REKLAMA

Wystartowała przedsprzedaż majowo-czerwcowego „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo do regularnej sprzedaży trafi 20 maja, natomiast wysyłka zamówionych w przedsprzedaży numerów rozpocznie się 18 maja. #ZostańWDomu i kupuj on-line!

[ZAMÓW TERAZ]

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także