Piotr Gliński o Trójce: Bulwersujące jest zdejmowanie piosenki za „nieprawomyślność”

/ 18 maja, 2020

Przypomnijmy – przedwczoraj piosenka „Twój ból jest lepszy niż mój”, która zapowiada album „Zaraza” Kazika Staszewskiego, dotarła na szczyt ostatniego notowania listy przebojów Trójki. Strona z listą została jednak zablokowana, a dyrektor i redaktor naczelny programu III Polskiego Radia wydał oświadczenie, mówiące o unieważnieniu głosowania.

Dziennikarze – w tym Marek Niedźwiecki i Hirek Wrona – już zapowiedzieli swoje odejście ze stacji, natomiast kolejni artyści zapowiadają bojkot Trójki. Sprawa jest rozwojowa, choć władze radia utrzymują, iż doszło do manipulacji, dlatego zostały zmuszone do interwencji.

Do sprawy odniósł się na Twitterze Piotr Glińśki, Minister Kultury, który nie rozumie zachowania władz Trójki:

Zgadzam się z @jbrudzinski. Zdarza się, że niektórzy artyści śpiewają głupstwa. Nawet bulwersujące. Ale jednak bardziej bulwersujące jest zdejmowanie piosenki za „nieprawomyślność”. To chyba jakaś prowokacja.

Na szczęście żyjemy w wolnym kraju i minister kultury nie musi się zgadzać ze wszystkimi decyzjami władz publicznego radia.

– napisał Gliński.

%%REKLAMA%%


REKLAMA

Trwa przedsprzedaż majowo-czerwcowego „Teraz Rocka”. W numerze piszemy między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo do regularnej sprzedaży trafi 20 maja, natomiast wysyłka zamówionych w przedsprzedaży numerów rozpocznie się 18 maja. #ZostańWDomu i kupuj on-line!

[ZAMÓW TERAZ]

mg | fot. rofilp

KOMENTARZE

Przeczytaj także