Nickelback. Nowa płyta zapowiada się ciężko

/ 1 lutego, 2017

Nickelback znany jest z radiowej, melodyjnej odmiany rocka. Tymczasem jeśli wierzyć pierwszej zapowiedzi nowej płyty, możemy spodziewać się czegoś ciężkiego.

Nickelback postrachem pijanych kierowców

Nowy album Nickelback będzie nazywał się „Feed The Machine” i trafi do sklepów 9 czerwca 2017 roku. Kilka tygodni później wystartuje amerykańska trasa koncertowa zespołu. Zwiastunem nowej płyty jest utwór tytułowy, którego możecie wysłuchać poniżej.

Nickelback: „Feed The Machine”

Nowa płyta Nickelback będzie pierwszą, jaką ten zespół nagra dla wytwórni BMG. Grupa napisała niedawno w oświadczeniu:

To wielki zaszczyt, że możemy pracować z BMG i nie możemy doczekać się, kiedy wydamy nową muzykę. Z pokorą i ekscytacją podchodzimy do faktu, że dzielimy naszą wizję i pasję z tak oddaną drużyną, w otoczeniu największych artystów wszech czasów.

Kontrowersje wokół Nickelback

Zespół Nickelback powstał w 1995 roku w kanadyjskiej miejscowości Hanna. Sławę zdobył dopiero sześć lat później za sprawą płyty „Silver Side Up” i utworu „How You Remind Me”. Od tamtej pory sprzedał ponad 50 milionów płyt na całym świecie, będąc na 11. miejscu najlepiej sprzedających się artystów w USA, a 2. w XXI wieku, tuż za The Beatles.

Poprzedni album Nickelback nosił tytuł „No Fixed Adress” i ukazał się w 2014 roku.

Karierze Nickelback towarzyszy zła sława. Grupa stała się obiektem drwin ze strony kanadyjskiej policji, kiedy policjant z Kensington zagroził pijanym kierowcom, że oprócz mandatu, skierowania sprawy do sądu i utraty prawa jazdy, grozi im słuchanie muzyki Nickelback. Z zespołu braci Kroeger zażartował sobie też twórca portalu Facebook, Mark Zuckerberg, który w reklamie obdarzonego sztuczną inteligencją urządzenia o nazwie Jarvis prosi o puszczenie dobrej piosenki Nickelback, a w odpowiedzi słyszy: „Przykro mi Mark, obawiam się, że to niemożliwe, bo nie ma dobrych piosenek Nickelback”.

W tej sytuacji w obronie Nickelback stanęła była żona Chada Kroegera, Avril Lavigne, która na Twitterze napisała:

Drogi Marku, wiele osób wykorzystuje twoje produkty, niektórzy je uwielbiają, inni nie. Masz prawo do własnego gustu muzycznego, ale twoje uwagi na temat Nickelback są w złym guście.

Okładka albumu Nickelback „Feed The Machine” 

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także