Scott Ian (Anthrax): Polityczne niepokoje są dobre dla sztuki

/ 2 lutego, 2017

Gitarzysta Anthrax, Scott Ian, nie martwi się o przyszłość metalowej sceny. Zwłaszcza po zwycięstwie Donalda Trumpa w amerykańskich wyborach prezydenckich.

Scott Ian pisze drugą książkę

W wywiadzie dla brytyjskiego miesięcznika „Metal Hammer” Scott Ian powiedział:

Myślę, że w najbliższych czterech latach wyjdzie dużo świetnej muzyki. Polityczne niepokoje są dobre dla sztuki. Wielka Czwórka zrodziła się w czasach Reagana. The New Wave Of British Heavy Metal w czasach Thatcher, jeśli mnie pamięć nie myli. Tak więc Trump i ogólna atmosfera panująca na świecie, powinna przysłużyć się ciężkiej muzyce. Jest mnóstwo kreatywnych zespołów, scena jest silna i zdrowa. Czy powstanie coś na miarę Iron Maiden albo Metalliki? Może nie za naszego życia, ale ludzie o to samo pytali 10 lat temu i przez te 10 lat zrodziło się sporo fajnych zespołów.

Scott Ian nie pierwszy raz wypowiada się na tematy polityczne. W autobiografii „I’m The Man” wydanej w Polsce w 2016 roku przez wydawnictwo In Rock, napisał:

Partia Republikanów przeszła drastyczną metamorfozę od czasów Ronalda Reagana i lat osiemdziesiątych. Wielu Republikanów postrzega Reagana jako bohatera, ale mam wrażenie, że jedyne, co o nim wiedzą to fakt, że był znanym prezydentem, który objął urząd po Jimmym Carterze. Uczynił partię na powrót silną, to prawda, ale gdyby przyjrzeli się jego polityce i temu co robił (zwłaszcza w kwestii podatków) zobaczyliby, że stało to w sprzeczności z tym, co Republikanie głoszą po 2000 roku. Cytują go niczym swojego Jezusa, a jednocześnie wszystko, co robią stoi w sprzeczności z tym, co robił Reagan. (…) Niedobrze mi się robi, kiedy pomyślę, że ta – niegdyś wspaniała – partia dzisiaj sprzyja amerykańskiemu religijnemu fanatyzmowi sądząc, że w ten sposób uratuje kraj.

Grupa Anthrax promuje wydany w 2016 roku album „For All Kings”. W ramach koncertowej promocji płyty zespół zagra 10 marca 2017 roku w warszawskim klubie Stodoła. Bilety w cenach 129 PLN (miejsce stojące) i 149 PLN (balkon) wciąż są dostępne na TicketPro.

Anthrax: „Breathing Lightning”

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także