Nirvana powróci w ten weekend?

/ 4 października, 2018

W najbliższy weekend zespół Foo Fighters wystąpi na festiwalu CalJam. Grupa w swoich mediach opublikowała dwie wiadomości, które podniosły ciśnienie fanom Nirvany. Czy to możliwe, że szykują dla nich dużą niespodziankę?

Dave Grohl zagrał przebój Nirvany po raz drugi od śmierci Cobaina

Pierwsza z wiadomości dotyczyła wyświetlenia filmu biograficznego „Bad Reputation” o Joan Jett, która wystąpiła z członkami Nirvany w 2014 roku, podczas wprowadzenia grupy do Rock And Roll Hall Of Fame. Foo Fighters skomentowało to:

NIE MOŻEMY SIĘ DOCZEKAĆ!!! Co jeszcze możemy mieć w zanadrzu? Poczekajcie.

Następnie na Twitterze Foo Fighters (a potem też Nirvany) pojawił się zniekształcony fragment tego występu z podpisem:

To jest dopiero Jam.

Dodatkowo podczas CalJam, oprócz Foo Fighters, w którym gra Dave Grohl i Pat Smear, wystąpi też zespół Giants In The Trees, w którym gra Krist Novoselic. Szanse na wspólny występ wydają się więc duże.

Muzycy Nirvany pojawili się razem na jednej scenie całkiem niedawno. Miesiąc temu Krist Novoselic dołączył do Foo Fighters podczas koncertu w Seattle, by wykonać utwór „Molly’s Lips” The Vaselines, który też wykonywała Nirvana. Niektórzy fani skrytykowali wtedy, że grupa reaktywowała się bez Kurta Cobaina. Krist Novoselic skomentował to w następujący sposób:

Próbowaliśmy umówić się z nim na ten koncert – cały czas chcieliśmy skontaktować się z Kurtem, ale nie mogliśmy się dodzwonić. Telefon wciąż dzwonił i dzwonił. Kurt nie ma konta e-mail. Szczerze mówiąc to nigdy w życiu nie pisałem do niego e-maila, a jestem w sieci od 1993 roku.

Foo Fighters odbywają trasę koncertową, promując wydany w zeszłym roku album „Concrete And Gold”, tymczasem Dave Grohl nie marnuje czasu. W sierpniu opublikował półgodzinny film towarzyszący nagranej przez niego kompozycji „Play”. Utwór ukazał się pod koniec września na limitowanej płycie winylowej.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także