Tony Iommi (Black Sabbath) tworzy z myślą o nowej płycie

/ 4 października, 2018

Tony Iommi przy okazji jednej z imprez towarzyszących pokazowi filmu „The End Of The End” traktującego o ostatniej trasie Black Sabbath odpowiedział na parę pytań dotyczących zespołu i jego życia.

Ozzy Osbourne nie bawił się dobrze w Black Sabbath? Tony Iommi odpowiada

Zapytany, czy pracuje nad nową muzyką, Iommi odparł:

Cały czas coś tworzę. Cały czas komponuję. Nagrywam moje pomysły na taśmę. Gdy przeminie ta ciepła, słoneczna pogoda i znowu zrobi się ponuro, udam się do studia, gdzie zacznę to wszystko rejestrować.

Mój inżynier, który niedawno skończył pracę z Judas Priest wkrótce zacznie pracować ze mną nad nowymi pomysłami. Jeszcze nie wiem, co z tego wyniknie. Czy będzie to płyta instrumentalna? Wiele osób proponowało mi, żebym coś z nimi nagrał.

Pierwszy solowy album Tony’ego Iommiego ukazał się w 2000 roku pod tytułem "Iommi". Wystąpiła na nim cała plejada wokalistów, w tym Dave Grohl, Philip Anselmo, Serj Tankian, Billy Corgan i Ozzy Osbourne. Później Iommi nagrał dwie płyty z Glennem Hughsem na wokalu.

Iommi przyznał też, że pracuje nad nowym miksem wydanego w 1996 roku albumu „ForbiddenBlack Sabbath. Gitarzysta przyznał, że nigdy nie był zadowolony z tej płyty i nadeszła w końcu pora, by ponownie ją zmiksować.

rf | fot. Adam Bielawski

KOMENTARZE

Przeczytaj także