Nirvana reaktywowała się na jeden koncert [WIDEO]

/ 7 października, 2018

Kilka dni temu pojawiły się plotki, że Nirvana może reaktywować się podczas festiwalu Cal Jam. Plotki te podsycał zespół Foo Fighters, który w swoich mediach społecznościowych publikował wiadomości, sugerujące powrót Nirvany.

Nirvana powróci w ten weekend?

Jak się okazało, plotki były prawdziwe. Podczas Cal Jam Festival, po koncercie Foo Fighters doszło do reaktywacji tego słynnego zespołu w składzie Dave Grohl, Krist Novoselic i Pat Smear. Gościnnie zaśpiewali John McCauley i Joan Jett, a w jednym utworze gościnnie na basie zagrała Brody Dalle.

Poniżej znajduje się setlista z tego koncertu:

  1. Serve the Servants [John McCauley on vocals]
  2. Scentless Apprentice [John McCauley on vocals]
  3. In Bloom [John McCauley on vocals]
  4. Breed [Joan Jett on vocals]
  5. Smells Like Teen Spirit [Joan Jett on vocals]
  6. All Apologies [Joan Jett on vocalst, Brody Dalle on bass, Krist Novoselic on accordion]

Tutaj natomiast możecie obejrzeć fragmenty dwóch wykonanych utworów.

Smells Like Teen Spirit

All Apologies

Muzycy Nirvany pojawili się razem na jednej scenie całkiem niedawno. Miesiąc temu Krist Novoselic dołączył do Foo Fighters podczas koncertu w Seattle, by wykonać utwór „Molly’s Lips” The Vaselines, który też wykonywała Nirvana. Niektórzy fani skrytykowali wtedy, że grupa reaktywowała się bez Kurta Cobaina. Krist Novoselic skomentował to w następujący sposób:

Próbowaliśmy umówić się z nim na ten koncert – cały czas chcieliśmy skontaktować się z Kurtem, ale nie mogliśmy się dodzwonić. Telefon wciąż dzwonił i dzwonił. Kurt nie ma konta e-mail. Szczerze mówiąc to nigdy w życiu nie pisałem do niego e-maila, a jestem w sieci od 1993 roku.

Foo Fighters odbywają trasę koncertową, promując wydany w zeszłym roku album „Concrete And Gold”, tymczasem Dave Grohl nie marnuje czasu. W sierpniu opublikował półgodzinny film towarzyszący nagranej przez niego kompozycji „Play”. Utwór ukazał się pod koniec września na limitowanej płycie winylowej.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także