Festiwal Glastonbury 2019 wyprzedany w rekordowym czasie. Fani wściekli

/ 7 października, 2018

Bilety na festiwal Glastonbury, który odbędzie się w dniach 26-30 czerwca 2019 roku rozeszły się zaledwie w 35 minut. Organizatorzy twierdzą, że w tym roku o bilety ubiegała się rekordowa liczba zainteresowanych.

Sprzedaż biletów na przyszłoroczny festiwal Glastonbury ruszyła dziś nad ranem i już po 35 minutach organizatorzy ogłosili sprzedanie całej puli biletów. Wielu chętnych nie kryło rozczarowania i sfrustrowania, gdyż nie mogło zalogować się na stronę, na której można było kupić bilety.

Niektórzy sugerowali, że większą szansę na zdobycie biletów mieliby, gdyby rozprowadzano je drogą loterii, niż za pomocą aktualnego systemu.

Organizatorzy zapewniają, że ci, którym nie udało się kupić biletów dzisiaj, będą mieli swoją drugą szansę w kwietniu 2019 roku, gdy do sprzedaży trafi kolejna pula biletów.

Kto wystąpi na Glastonbury 2019, skoro jest aż tak duże zainteresowanie? Tradycyjnie organizatorzy wypuścili pierwszą pulę biletów jeszcze przed ogłoszeniem jakiejkolwiek gwiazdy. Można tylko opierać się na spekulacjach, które mówią o takich gwiazdach, jak Arctic Monkeys, The Cure, ABBA, Madonna, Bruce Springsteen, Taylor Swift i Paul McCartney.

Glastonbury to festiwal odbywający się w południowo-zachodniej Anglii, którego pierwsza edycja odbyła się w 1970 roku (jako Pilton Festival). Festiwal cieszy się renomą jednego z najbardziej prestiżowych i wpływowych w Europie. Każda edycja przyciąga setki tysięcy osób, a na festiwalowych scenach można obejrzeć nie tylko największe aktualnie gwiazdy rocka i pop, ale też wielu obiecujących artystów młodego pokolenia. Gwiazdami Glastonbury byli tacy wykonawcy, jak The Rolling Stones, U2, Beyonce, Arcade Fire, Metallica (ich koncert wzbudził protesty wśród festiwalowiczów), Radiohead, Foo Fighters, Ed Sheeran, Kanye West i The Who.

Co kilka lat organizatorzy Glastonbury urządzają sobie roczną przerwę i nie organizują festiwalu. Tak było w 2018 roku.

rf | fot. Chris Drake

KOMENTARZE

Przeczytaj także