Nirvana udostępnia na YouTube koncert MTV Unplugged [WIDEO]

/ 8 listopada, 2019

Oficjalny kanał YouTube zespołu Nirvana zaczął udostępniać poszczególne utwory zarejestrowane pod koniec 1993 roku w ramach programu MTV Unplugged, który później ukazał się na płycie CD, a po latach został wznowiony na DVD. Udostępnione utwory są wysokiej jakości.

Wśród opublikowanych w ostatnich dniach utworów znajdują się zarówno takie, które znamy z wersji telewizyjnej, jak i nagrania pochodzące z prób. Jeszcze nie wiadomo, czy zespół zamierza wrzucić w ten sposób cały koncert. Poniżej możecie obejrzeć nagranie z próby „Come As You Are”.

Niedawno na aukcji zlicytowany został sweter, w którym Kurt Cobain wystąpił w programie „MTV Unplugged” pod koniec 1993 roku. Występ ten przeszedł do historii i został wydany na płycie Nirvany już po śmierci Cobaina.

Sweter Cobaina został sprzedany za 334 tysiące dolarów, bijąc tym samym swój własny rekord sprzed czterech lat. W 2015 roku sweter był już wystawiony na aukcji. Wówczas został zlicytowany za 137 tysięcy dolarów. Wystawiający spodziewał się , że uda się go sprzedać za 60 tysięcy dolarów. Podczas wczorajszej aukcji spodziewano się go zlicytować za 200 tysięcy.

%%REKLAMA%%

Słynny sweter wykonany jest z akrylu, moheru i lycry. Zapinany jest na pięć guzików (z czego jednego brakuje) ma odbarwienia i dziurę wypaloną przez papierosa. Wystawiający zapewniają, że sweter nie był prany.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także