Nita Strauss (Alice Cooper). Posłuchaj instrumentalnego utworu

/ 19 stycznia, 2017

Nita Strauss przygotowała solowy utwór instrumentalny, w pełni napisany, nagrany i wyprodukowany przez nią samą. „Pandemonium” to złożona kompozycja, na której nagrała wszystkie partie gitary i basu. Towarzyszyli jej Katt Scarlett na klawiszach i Josh Villalta na perkusji.

Alice Cooper nagrywa z kolegami z Alice Cooper Band

Nita Strauss zaprosiła do współpracy Travisa Huffa z Nocturnal Studios, który zmixował i zmasterował utwór. Teledysk został wyreżyserowany przez Briana Coxa i Corey’a Soria.

Pandemonium” trafiło na kompilację „She Rocks, Volume 1” przygotowane przez Favored Nations Entertainment,  na której można usłyszeć znakomite gitarzystki. Kolekcję stworzył Brad Tolinski, były redaktor Guitar World, we współpracy ze Steve’m Vai’em. Na krążku można usłyszeć wirtuozerki , także z pogranicza jazzu i melodii orientalnych.„She Rocks, Volume 1”, ukaże się 20 stycznia, nakładem Favored Nations należącego do Steve’a Vai’a, we współpracy z Women's International Music Network.

Nita Strauss o graniu i tworzeniu muzyki

Jak może wiecie, albo nie wiedzieliście do tej pory, przez kilka ostatnich lat byłam skupiona na komponowaniu i tworzeniu mojego zespołu. Jednocześnie zawsze myślałam o wydaniu solowego albumu. Myślę, ze moja energia będzie lepiej spożytkowana obecnie, gdy w całości skupię na tych utworach, dbając by były najlepsze jakie tylko mogą być. Ale kiedy Steve Vai zapytał mnie czy chciałbym być częścią tej składanki, chętnie skorzystałam z okazji.
Jako gitarzystka zawsze grałam w zespołach, ale większość moich idoli miało solowe kariery – Steve Vai, Joe Satriani, Jason Becker, czy oczywiście wielka Jennifer Batten, wymieniając ich tylko kilku. Jestem podekscytowana robiąc swój pierwszy krok w kierunku instrumentalnej gry na gitarze, którą zawsze kochałam.

Tracklista – She Rocks, Volume 1

01. Orianthi – "Transmogrify"
02. Yasi Hofer – "Cosmic Stars"
03. Kat Dyson – "U Know What I Like"
04. Sarah Longfield – "The Taxi Time Travel Task Force"
05. Lita Ford w/ LEZ ZEPPELIN – "The Lemon Song"
06. Jennifer Batten – "In The Aftermath"
07. Nita Strauss – "Pandemonium"
08. Steph Paynes – "The Sun At Her Eastern Gate"
09. Nili Brosh – "A Matter Of Perception"
10. Gretchen Menn – "Scrap Metal"
11. Yvette Young – "Hydra"

Nita Strauss: Pandemonium

GW

KOMENTARZE

Przeczytaj także