Nocny Kochanek. Na którym miejscu listy OLiS zadebiutowała „Randka w ciemność”?

/ 24 stycznia, 2019

Kolejne płyty Nocnego Kochanka cieszą się coraz większą popularnością. Poprzednia, „Zdrajcy metalu”, sprzedawała się znakomicie. Czy podobnie będzie z opublikowanym 11 stycznia albumem „Randka w ciemność”? Wiele wskazuje, że tak!

Nocny Kochanek udostępnia nowy album za darmo w sieci

Płyta zadebiutowała bowiem na 1. miejscu najnowszego zestawienia najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Opublikowana przez OLiS lista obejmuje okres od 11 do 17 stycznia, czyli dokładnie od dnia premiery wydawnictwa Nocnego Kochanka

Poniżej wspomniane zestawienie:

Bohaterem opublikowanej w styczniowym numerze „Teraz Rocka” rubryki „5 na 5” jest Krzysiek Sokołowski, wokalista Nocnego Kochanka. Frontman jako pierwszą płytę ocenianą na „piątkę” wskazał wydawnictwo Iron Maiden z 2000 roku, czyli oczywiście „Brave New World”. Tak uzasadnił swój wybór:

Wybrałem tę płytę jako pierwszą, ponieważ od Maidenów zacząłem przygodę z metalem. A „Brave New World” nie ma słabego punktu. Prezentuje napraw­dę dojrzałe oblicze Iron Maiden. Bardziej skomplikowane numery grane przez prawdzi­wych dżentelmenów. Z drugiej strony słychać tu świeżość, jakiej nabrali po powrocie Dickinsona, którego wtedy jak wielu wyczekiwałem. Ciężko z „Brave New World” wybrać faworytów, bo są tu same sztosy. W dodatku są bardzo zróżnicowane – „Wicker Man” to super roz­pierniczacz koncertowy, a „The Nomad” to numer wręcz filmowy, który można zekranizować na modłę Władcy pierścieni. Pamiętam, że w gimna­zjum pisałem wypra­cowanie z polskiego, w którym wykorzystałem fragmenty „Blood Brothers” − nauczycielka bardzo chwaliła moje poważne przemyślenia − dzięki Steve (śmiech).

Wśród innych wyborów wokalisty znalazły się chociażby wydawnictwa Helloween czy Judas Priest. Więcej na ten temat przeczytacie jednak w najnowszym „Teraz Rocku”, który dostępny jest w kioskach w całej Polsce i w naszym sklepie internetowym.

mg | fot. Albert Gula

KOMENTARZE

Przeczytaj także