Red Hot Chili Peppers i Post Malone wystąpią razem

/ 24 stycznia, 2019

Do współpracy pomiędzy Red Hot Chili Peppers a Post Malone dojdzie przy okazji najbliższego wręczenia nagród Grammy, które odbędzie się 10 lutego 2019 roku. Wiadomo też, że galę uświetnią także występy Miley Cyrus, Camili Cabello i H.E.R.

Jeszcze nie wiadomo, co Red Hot Chili Peppers i Post Malone wykonają wspólnie, jednak kalifornijska grupa zapowiada „wyjątkowy” i „niezapomniany” występ. Rozdaniu Grammy często towarzyszą niezwykłe duety – w 2017 roku doszło do szeroko komentowanej współpracy Metalliki i Lady Gagi.

To nie jedyny niezwykły koncert, do jakiego przygotowują się Red Hot Chili Peppers. 15 marca grupa wystąpi pod piramidami w Egipcie.

W wywiadzie dla radia SiriusXM perkusista RHCP potwierdził, że zespół rozpoczął prace nad nowym albumem. Chad Smith powiedział:

Zaczęliśmy pracować nad płytą, co w naszym przypadku oznacza, że zebraliśmy się w jednym pomieszczeniu i zaczęliśmy hałasować, zestawiając ze sobą dźwięki. A potem nadeszły pożary. Dom, w którym pracowaliśmy nie ucierpiał, nie spłonął, ale przez pewien czas nie mogliśmy do niego wrócić. Musieliśmy więc wstrzymać pracę.

Ostatni album Red Hot Chili Peppers ukazał się w czerwcu 2016 roku pod tytułem „The Getaway”. Płyta dotarła na szczyty list przebojów w wielu krajach, rozchodząc się na świecie w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. Promocji albumu towarzyszyła duża trasa koncertowa. W jej ramach grupa dwukrotnie wystąpiła w Polsce – 30 czerwca 2016 zagrała jako jedna z gwiazd Open’er Festival w Gdyni, a 25 lipca 2017 roku wystąpiła w Krakowie.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także