Nocny Kochanek przerobił przebój Kiss. Kolejna zapowiedź płyty z coverami! [WIDEO]

/ 20 września, 2021

Utwór pod wiele mówiącym tytułem „Liźnij Go” jest kolejną zapowiedzią nowej płyty zespołu Nocny Kochanek.


Nowa płyta zespołu Nocny Kochanek zatytułowana została „Stosunki międzynarodowe” i zostanie opublikowana 24 września tego roku. Od 25 sierpnia trwa się przedsprzedaż wydawnictwa.

Na płycie znajdą się covery znanych rockowych przebojów, ale wykonane w języku polskim. Tak swoją decyzję tłumaczą członkowie Nocnego Kochanka:

Zdajemy sobie sprawę, że wiele rozgłośni radiowych nie emituje naszych numerów ze względu na teksty. Bo jak to tak można śpiewać o pigułce samogwałtu albo o sosie czosnkowym kapiącym na biust?

Jednocześnie w tych samych rozgłośniach radiowych czy telewizji emitowane są numery gigantów muzyki rockowej, hardrockowej czy metalowej w innych językach, najczęściej po angielsku, których teksty są luźne czy wręcz frywolne. Postanowiliśmy je przetłumaczyć, mając na uwadze specyfikę języka, zależności kulturowe oraz nadając im typowy dla nas parodystyczny i pastiszowy charakter.

Pierwszą zapowiedzią albumu „Stosunki międzynarodowe” był utwór „Piorun” będący interpretacją jednego z największych przebojów AC/DC, a później w sieci pojawił się utwór pt. „Nocny pociąg”. Teraz czas na kolejny singiel – „Liźnij Go” (cover kompozycji z repertuaru Kiss):

Nocny Kochanek ma na koncie trzy albumy długogrające. Ostatnim jest „Randka w ciemność”. Płyta ukazała się w styczniu 2019 roku i sprzedała się w nakładzie przekraczającym 15 tysięcy egzemplarzy, co pozwoliło jej na pokrycie się złotem. Wydawnictwo w 2020 roku docenione zostało Fryderykiem w kategorii „Album roku – metal”.

KOMENTARZE

Przeczytaj także