Nocny Kochanek zapowiedział nowy album. Zaskoczenie!

/ 23 sierpnia, 2021

Zespół Nocny Kochanek zapowiedział właśnie premierę nowego albumu zatytułowanego „Stosunki międzynarodowe”.


Nowa płyta zespołu Nocny Kochanek zatytułowana została „Stosunki międzynarodowe” i zostanie opublikowana 24 września tego roku. Za dwa dni natomiast, 25 sierpnia, rozpocznie się przedsprzedaż wydawnictwa.

Co tym razem przygotował zespół? Zaskoczenie, ponieważ na płycie znajdą się covery znanych rockowych przebojów, ale wykonane w języku polskim. Tak swoją decyzję tłumaczą członkowie Nocnego Kochanka:

Zdajemy sobie sprawę, że wiele rozgłośni radiowych nie emituje naszych numerów ze względu na teksty. Bo jak to tak można śpiewać o pigułce samogwałtu albo o sosie czosnkowym kapiącym na biust?

Jednocześnie w tych samych rozgłośniach radiowych czy telewizji emitowane są numery gigantów muzyki rockowej, hardrockowej czy metalowej w innych językach, najczęściej po angielsku, których teksty są luźne czy wręcz frywolne. Postanowiliśmy je przetłumaczyć, mając na uwadze specyfikę języka, zależności kulturowe oraz nadając im typowy dla nas parodystyczny i pastiszowy charakter.

Zapowiada się ciekawie! Poza datą premiery dowiedzieliśmy się również, jak będzie wyglądała okładka płyty „Stosunki międzynarodowe”. Autorem poniższej grafiki jest Robert Adler:

Zwlekaliśmy, trzymaliśmy w niepewności, ale JEST! Nowa płyta Nocnego Kochanka! 😁 Część z Was mogła usłyszeć na…

Opublikowany przez Nocny Kochanek Poniedziałek, 23 sierpnia 2021

Nocny Kochanek ma na koncie trzy albumy długogrające. Ostatnim jest „Randka w ciemność”. Płyta ukazała się w styczniu 2019 roku i sprzedała się w nakładzie przekraczającym 15 tysięcy egzemplarzy, co pozwoliło jej na pokrycie się złotem. Wydawnictwo w 2020 roku docenione zostało Fryderykiem w kategorii „Album roku – metal”.

fot. Wacław Szacyło

KOMENTARZE

Przeczytaj także