Noel Gallagher mówi, dlaczego Oasis był lepszy od Blur, Pulp czy The Stone Roses

/ 2 października, 2023
fot. Sean Reynolds


Noel Gallagher przyznał, że przez lata zmieniło się jego postrzeganie konkurentów. Nadal jednak uważa, że Oasis był lepszy.


W wywiadzie dla „Mojo” gitarzysta Noel Gallagher wspominał złote lata brit popu, gdy na scenie konkurowały ze sobą takie zespoły, jak Oasis, Blur czy Pulp. Wówczas rywalizacja między nimi bywała zaciekła. A jak na nią gitarzysta Oasis patrzy dziś?

Noel Gallagher mówi:

Wówczas gdy w radiu słyszałem Blur, Pulp czy Suede myślałem sobie „pieprzyć tych idiotów”. Ale dziś myślę, że był to niesamowity czas dla muzyki indie, czy jak ją tam zwać. My jednak byliśmy gotowi zmieść wszystkich. Blur, Pulp, The Stone Roses, The La’s byli świetnymi ludźmi i mieli po jednym czy dwa świetne kawałki, ale my ich mieliśmy dwanaście. Byliśmy od nich głośniejsi i szybsi. Jakkolwiek dobrzy by nie byli my ich miażdżyliśmy. To były świetne zespoły, ale my byliśmy lepsi. Proste.

Debiutancki album OasisDefinitely Maybe” ukazał się w sierpniu 1994 roku, stając się jednym z największych albumów nurtu brit pop. Do dziś sprzedał się na świecie w nakładzie przekraczającym 15 milionów egzemplarzy.

KOMENTARZE

Przeczytaj także