Noel Gallagher wskazuje ostatni wielki punkowy album: Nie ma tam żadnej ściemy

/ 1 października, 2023
fot. Sean Reynolds


Jaki zespół Noel Gallagher może mieć na myśli mówiąc o ostatnim wielkim albumie punkowym?


W wywiadzie dla „Mojo” gitarzysta Noel Gallagher rozmawiał o muzyce punkowej. W pewnym momencie gitarzysta Oasis wymienił jego zdaniem ostatni wielki punkowy album. Czy zaskoczeniem jest, że miał na myśli płytę własnego zespołu?

Noel mówiąc o debiutanckim albumie „Definitely Maybe” z 1994 roku powiedział:

„Definitely Maybe” był ostatnim wielkim punkowym albumem pod wieloma względami. Byliśmy zespołem punkowym z beatlesowskimi melodiami. Nie stosowaliśmy żadnych efektów, mieliśmy mizerny sprzęt, ale za to mnóstwo zapału, 12 puszek piwa Red Stripe i ambicję. Ten album jest całkiem podobny do „Never Mind The Bollocks”. Tamten album opowiadał o frustracjach nastolatków z 1977 roku, a „Definitely Maybe” o chwale bycia nastolatkiem. Może potem ukazały się albumy, które lepiej brzmiały lub były bardziej popularne, ale na tym nie ma żadnej ściemy. To szczery portret chłopaków z klasy robotniczej, którzy próbują się przebić.

Debiutancki album OasisDefinitely Maybe” ukazał się w sierpniu 1994 roku, stając się jednym z największych albumów nurtu brit pop. Do dziś sprzedał się na świecie w nakładzie przekraczającym 15 milionów egzemplarzy.

KOMENTARZE

Przeczytaj także