Nowy album Pantery? Rex Brown odpowiada

/ 14 czerwca, 2017

Wiele zespołów po stracie muzyka kontynuowało karierę. Zatrudniano kogoś nowego i grano dalej. Tak nie stało się jednak z grupą Pantera, w której „Dimebag” Darrell odgrywał kluczową rolę. Poza tym dwóch członków – Vinnnie Paul i Phil Anselmo – nie potrafi się porozumieć i wciąż dogryzają sobie w kolejnych wywiadach.

Toto zagra w Polsce na swoje 40-lecie

W tych okolicznościach trudno liczyć na reaktywację zespołu, ale mimo to wielu fanów i dziennikarzy wciąż pyta o taką ewentualność. Sprawę postanowił skomentować basista Rex Brown, który współtworzył Panterę w latach 1982-2003, a który niedługo opublikuje nowy solowy album „Smoke on This”:

Nie, nie ma na tej płycie ani jednego pie******ego utworu, który brzmi jak Pantera – ani jednego – i zrobiłem to celowo. Skończyłem z tym. Po co jeździć na martwym koniu? Pantera skończyła się dawno temu. Wiesz o czym mówię? 15 lat. Nigdy nie będzie nic nowego. Nigdy nie będzie kolejnej płyty Pantery. Ludzie będą musieli się z tym pogodzić, albo dać sobie spokój.

Basista opowiadając o nowej płycie przyznał, że od zawsze interesował się rock ‘n’ rollem i to właśnie ta fascynacja wyczuwalna jest na nowej płycie:

Zawsze byłem fanem rock ‘n’ rolla, nawet gdy graliśmy w Panterze. Byłem miłośnikiem Zeppelinów. My jednak zawsze machaliśmy heavymetalową flagą i odnieśliśmy sukces. Ludzie liczą, że usłyszą ode mnie coś w stylu Pantery za każdym razem, gdy publikuję jakąkolwiek muzykę i jestem tym ku**a zmęczony… Męczy mnie to.

Solowe wydawnictwo Browna zatytułowane „Smoke on This” opublikowane zostanie 28 lipca nakładem Entertainment One. Muzyk podczas przygotowywania albumu współpracował z Lancem Harvillem, a także perkusistą Christopherem Williamsem, który gra obecnie w grupie Accept. Były muzyk Pantery na nowym wydawnictwie zagrał na gitarze i zaśpiewał.

Płytę „Smoke on This” zapowiada utwór „Train Song”:

Wywiad z Rexem Brownem znajdziecie również w lipcowym wydaniu miesięcznika „Teraz Rock”, który do sprzedaży trafi 28 czerwca. Muzyk opowiadał przede wszystkim o nowej płycie, ale pytań o Panterę również nie zabrakło! 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także