Nowy „Teraz Rock”. ELP, Metallica, Luxtorpeda, Teraz Najlepsi i retro rock

/ 23 stycznia, 2017

Grupa Emerson, Lake & Palmer jest jedną z najważniejszych w historii rocka. Niestety, ale niedawno zmarł drugi jej filar, czyli Greg Lake. Nie mogliśmy przejść obok tego obojętnie, dlatego właśnie tej niezapomnianej legendzie rocka progresywnego poświęciliśmy 12-stronicową wkładkę w lutowym „Teraz Rocku”. Pismo trafi do sprzedaży już w środę, 25 stycznia.

Strip-tease. Słynna rubryka powraca do „Teraz Rocka”

Tematem numeru jest natomiast retro rock i 25 wojowników tego gatunku, w których gronie znalazł się Jack White. Co konkretnie nas zainteresowało? Zapoznajcie się z fragmentem tekstu, który pojawi się w nowym numerze pisma:

Fascynujące zjawisko, nazwane retro rockiem, stało się bardzo popularne, także w Polsce, o czym najlepiej świadczy frekwencja na koncertach przedstawicieli tego nurtu. „Teraz Rock” na bieżąco śledzi ich dokonania, przygląda się też poczynaniom rodzimej czołówki, jeśli chodzi o ten styl (dowodem artykuły dotyczące m.in. Kim Nowak czy Katedry). Tym razem jednak proponujemy zestawienie 25 najważniejszych – naszym zdaniem – retrorockowych wykonawców zagranicznych.

Reakcją na ostatnie trendy i wydarzenia w polskiej i zagranicznej muzyce rockowej są artykuły, które w lutym poświęciliśmy Metallice, Luxtorpedzie, Nine Inch Nails czy Sepulturze. Jeśli natomiast chodzi o wywiady, to na nasze pytania odpowiedzieli muzycy z takich formacji jak Status Quo, Püdelsi, Zacier, Immolation czy Thunderwar. Podsumowaliśmy również Wasze głosy, które oddaliście w plebiscycie „Teraz Najlepsi 2016”.

W lutowym „Teraz Rocku” znajdziecie ponadto relację z tegorocznych Zacieraliów, liczne recenzje najnowszych polskich i zagranicznych albumów, a także co ważniejsze wiadomości ze świata muzyki rockowej.

Nowy „Teraz Rock” trafi do sprzedaży 25 stycznia i będzie dostępny w kioskach w całej Polsce, w naszym sklepie internetowym oraz – to dla miłośników wersji elektronicznej – w e-Kiosku. 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także