„Obcy” doczeka się trzeciego prequela. Nowy film wyreżyseruje Ridley Scott

/ 28 maja, 2019

Portal Variety poinformował, że rozpoczęło się pisanie scenariusza do kolejnego filmu z uniwersum „Obcego”. Za reżyserię ma być odpowiedzialny Ridley Scott, a rzecz będzie działa się przed wydarzeniami z kultowego filmu „Obcy: ósmy pasażer Nostromo”, który w kinach pojawił się w 1979 roku.

Nowa produkcja będzie najprawdopodobniej kontynuacją filmu „Obcy: Przymierze” z 2017 roku i dopełnieniem tak zwanej „nowej trylogii”, w skład której chodzi jeszcze „Obcy: Prometeusz” (2012).

Jest to o tyle ciekawa informacja, że w ostatnim czasie docierały informacje, iż uniwersum nie będzie wzbogacane o kolejne produkcje, ponieważ „Obcy: Przymierze” nie okazał się tak dużym sukcesem, na jaki liczono. Nieoficjalnie mówi się, że powodem zmiany decyzji jest fakt, iż 20th Century Fox zostało przejęte przez Disneya, a nowy właściciel postanowił dać słynnemu uniwersum jeszcze jedną szansę.

%%REKLAMA%%

„Obcy: ósmy pasażer Nostromo” miał swoją premierę w maju 1979 roku i jest jednym z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych horrorów Sci-Fi w całej historii. Doczekał się nie tylko wspomnianych już prequeli, ale również trzech sequeli (żadnego z nich nie wyreżyserował Ridley Scott).

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także