Ocenzurowany niedawno odcinek „Hotelu Zacisze” wróci na platformę streamingową

/ 15 czerwca, 2020

Kilka dni temu BBC zadecydowała o usunięciu z platformy UKTV odcinka „Goście z Niemiec” serialu komediowego „Hotel Zacisze” stworzonego przez Johna Cleese’a z grupy Monty Pythona. Przedstawiciele platformy doszukali się w nim rasistowskich odniesień w komentarzach postaci Majora Gowena i stwierdzili, że nie były one dostosowane „do oczekiwań naszych odbiorców”.

Sprawę skomentował John Cleese. Aktor i komik nazwał tę decyzję „głupią” i dodał:

Jedną z rzeczy, jakich nauczyłem się w ciągu ostatnich 180 lat jest to, że ludzie mają różne poczucie humoru. Niektórzy rozumieją, że jeśli włożysz nonsensowne słowa w czyjeś usta, nie popierasz ich poglądów, tylko się z nich śmiejesz. Major jest prykiem starej daty i nie popieraliśmy jego poglądów tylko je wyśmiewaliśmy. Jeśli ludzie są zbyt głupi, żeby to dostrzec, to co mogę powiedzieć?

Oczywiście, były osoby – bardzo głupie osoby – które mówiły „dzięki bogu ktoś to wreszcie powiedział”. Z tych osób też się śmialiśmy. Teraz podejmują one decyzje odnośnie humoru w BBC.

Wiele osób decyzyjnych w BBC dziś kurczowo trzyma się pracy i łatwiej ich spacyfikować niż 30 czy 40 lat temu.

Sprawę szeroko komentowano nie tylko na Wyspach Brytyjskich, ale na całym świecie. W końcu BBC ogłosiło, że odcinek „Goście z Niemiec” w najbliższym czasie wróci na UKTV. Pozostałe jedenaście epizodów wciąż dostępne jest w ofercie platformy. 

%%REKLAMA%%

W zeszłym roku serial „Hotel Zacisze” został uznany przez brytyjskich ekspertów „najlepszym brytyjskim sticomem wszech czasów”.


REKLAMA

W sprzedaży jest już majowo-czerwcowy numer „Teraz Rocka”. Piszemy w nim między innymi o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[ZAMÓW TERAZ]

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także