OFF Fesfival 2019. Znamy pierwsze szczegóły przyszłorocznej imprezy

/ 24 października, 2018

Pojawiły się już pierwsze grafiki promujące OFF Festival 2019. Na razie dowiedzieliśmy się, że przyszłoroczna edycja odbędzie się w dniach od 2 do 4 sierpnia w Katowicach. Kolejne szczegóły zostaną przekazane w najbliższym czasie.

Fakt, że impreza pozostaje na koncertowej mapie Polski to doskonała wiadomość, ponieważ cieszy się ogromnym uznaniem nie tylko w naszym kraju, ale również zagranicą. O swojej sympatii do OFF Festivalu mówił jakiś czas temu Jonathan Poneman, współzałożyciel kultowej wytwórni Sub Pop:

OFF Festival jest bardzo wyjątkowym przedsięwzięciem, zwłaszcza w porównaniu do tego, co widziałem w Stanach Zjednoczonych. Wiem, że Artur stawia muzykę na pierwszym miejscu, nawet przed finansami.

Sam przede wszystkim jest fanem. W Polsce jest popularnym i wielce szanowanym artystą. Ma wyszukany gust. Dla niego festiwal jest dziełem sztuki, ciągle próbuje dostarczyć ludziom nowych, wzbogacających doświadczeń, jednocześnie starając się, by festiwalowicze wynieśli z nich jak najwięcej. Co roku z polotem i skutecznie odświeża formułę festiwalu, sprawiając, że z roku na rok staje się coraz lepszy i ma lineup, z którym żaden festiwal nie może się równać.

Ostatnio bierze zespoły, które są w trasie, ale wiem, że w przeszłości sprowadzał zespoły, które chciał zobaczyć, nawet jeśli nie były w trasie.

Podczas tegorocznej edycji OFF Festivalu wystąpili m.in.: Kult gra „Spokojnie”, Charlotte Gainsbourg, Ariel Pink, Grizzly Bear, M.I.A, Turbonegro, Clap Your Hands Say Yeah z płytą „Some Loud Thunder”, …And You Will Know Us by the Trail of Dead grają „Source Tags & Codes”, Muchy czy The Brian Jonestown Massacre.

W ubiegłym roku brytyjski dziennik „The Guardian” wyróżnił OFF Festival, który organizowany jest już od 11 lat – początkowo w Mysłowicach, a od 2010 roku w Katowicach. Dyrektorem festiwalu jest były wokalista zespołu Myslovitz – Artur Rojek.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także