Oficjalny fan club zespołu TSA, istniejący od 1985 roku, zakończył działalność

/ 15 maja, 2018

Wiele dzieje się ostatnio w zespole TSA – przede wszystkim chodzi o zmianę na stanowisku wokalisty. Niedawno z grupy odszedł Marek Piekarczyk, a na jego miejsce dołączył znany z programu telewizyjnego „The Voice Of Poland” Damian Michalski. Dość niespodziewanie również swoją działalność zakończył oficjalny Fan Club Zespołu TSA „Alien”, który działał nieprzerwanie od 1985 roku.

Dave Grohl pracuje nad niezwykłym utworem

Okoliczności tej decyzji tłumaczy na stronie fan clubu Manuela „Manu” Szpolorowska, która jest jego prezesem od 2015 roku:

Decyzja ta została podyktowana incydentem, który w moim przekonaniu uniemożliwia dalszą współpracę z zespołem. Dziś, 14 maja, nasza strona na portalu Facebook została usunięta. Powodem tego było zgłoszenie, przez jednego z obecnych muzyków zespołu, naruszenia własności w postaci zamieszczenia na zdjęciu loga zespołu TSA. W zainstniałych okolicznościach uznaję dalsze funkcjonowanie fan clubu za niemożliwe.

Na stronie zamieszczone zostały również zrzuty ekranu, na których zobaczyć możemy decyzję Facebooka dotyczącą zamknięcia profilu Fan Clubu „Alien” – wyraźnie zostało zaznaczone, że chodzi o bezprawne wykorzystanie zarejestrowanego znaku towarowego, czyli logotypu zespołu TSA.

Nowa płyta TSA nabiera kształtów

Andrzej Nowak w rozmowie z Wiesławem Królikowskim, którą znajdziecie w majowym numerze „Teraz Rocka”, zdradził że nowy album grupy ukaże się na rynku już niebawem:

Jestem szczęśliwy, że zaczynamy już przygotowywać repertuar na nową płytę, która ukaże się w tym roku. Na płycie znajdą się moje kompozycje do tekstów Jacka Rzehaka.

Gitarzysta dodał także:

Oczywiście szanuję decyzję Marka Piekarczyka o odejściu z zespołu. Świadomie wybrał drogę piosenkarza… Ale co muszę zaraz dodać: po jego decyzji atmosfera w TSA się poprawiła, wszyscy zaczęli pracować i rozmawiać ze sobą. Ja tu właściwie widzę powrót do początków zespołu, do atmosfery czasów, gdy w czteroosobowym składzie zdobyliśmy laury w Jarocinie.

Jak na razie dyskografię formacji TSA zamyka płyta zatytułowana „Proceder”, która swoją premierę miała w 2004 roku.

Tak natomiast prezentuje się nowy wokalista zespołu w akcji:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także