Oli Sykes charakteryzuje brzmienie nowej płyty Bring Me the Horizon

/ 7 stycznia, 2019

Wydawnictwo zatytułowane „Amo”, najnowsze w dorobku Bring Me The Horizon, opublikowane zostanie już 25 stycznia. Płytę zapowiadały utwory „Mantra”, w którego teledysku Oli Sykes wcielił się w lidera kultu, a także opublikowany nieco później „Wonderful Life”. Ten drugi miał swoją premierę w BBC Radio 1, a później doczekał się oficjalnego klipu. Ostatnio natomiast pojawił się singiel „Medicine”.

Bring Me the Horizon publikuje nowy utwór z dziwacznym teledyskiem

Opublikowane dotychczas utwory dobitnie pokazują, że Bring Me The Horizon ponownie zaskoczyło fanów stylistyką. Reakcje na premierowe kompozycje są bardzo różne i mają tego świadomość muzycy z zespołu. Oli Sykes w wywiadzie dla „Kerrang!” postanowił opowiedzieć nieco o idei, która stoi za „Amo”:

To najbardziej znaczące odejście stylistyczne w naszej historii. Zmienialiśmy coś na każdej płycie, ale w tym wypadku ludzie na pewno będą pytali „Co do cholery stało się z moim ulubionym zespołem?”. To jednak wciąż Bring Me The Horizon. Uznaliśmy po prostu, że to czas, żeby zrobić coś zupełnie innego. „That’s the Spirit” utorowało nam drogę, ale nie mogliśmy nagrać tej płyty wcześniej. Musieliśmy pokazać ludziom, gdzie zmierzamy.

– powiedział wokalista. I kontynuował:

Ludzie widzą, jacy jesteśmy. Niektórzy nie lubią „That’s the Spirit”… a na tym albumie jest tak samo dużo popowych rzeczy, ale dodatkowo więcej eksperymentów czy wibracji i atmosfery, które momentami są bardziej mroczne. Dla mnie jest cięższy i choć nie surowy, podczas słuchania sprawia wrażenie dużo bardziej pokręconego, niż „That’s the Spirit”.

Ostatnia, wspominana przez wokalistę płyta Bring Me The Horizon, miała swoją premierę w 2015 roku.

Lista utworów „Amo”:

 1. I Apologise If You Feel Something
 2. Mantra
 3. Nihilist Blues (feat. Grimes)
 4. In The Dark
 5. Wonderful Life (feat. Dani Filth)
 6. Ouch
 7. Medicine
 8. Sugar Honey Ice & Tea
 9. Why You Gotta Kick Me When I'm Down?
 10. Fresh Bruises
 11. Mother Tongue
 12. Heavy Metal (feat. Rahzel)
 13. I Don't Know What To Say

Okładka:

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także