Olivia Newton-John nie żyje. Piosenkarka i aktorka miała 73 lata

/ 9 sierpnia, 2022

Zmarła jedna z ikon kina i piosenki lat 70. i 80. XX wieku – Olivia Newton-John.


Olivia Newton-John, ikona popkultury znana z występów w „Grease” i „Xanadu”, a także z nagrodzonych Grammy hitów takich jak „I Honestly Love You” i „Physical”, zmarła w poniedziałek, 8 sierpnia. Miała 73 lata.

Mąż Newton-John, John Easterling, potwierdził jej śmierć na Instagramie, pisząc, że „odeszła spokojnie na swoim ranczu w południowej Kalifornii dziś rano, otoczona przez rodzinę i przyjaciół.” Nie podano dokładnej przyczyny śmierci.

W oświadczeniu napisano ponadto:

Olivia była symbolem triumfów i nadziei przez ponad 30 lat, nieprzerwanie walcząc z rakiem piersi. Jej uzdrawiająca inspiracja i pionierskie doświadczenia z medycyną roślinną są kontynuowane dzięki Funduszowi Fundacji im. Olivii Newton-John. Zajmuje się ona badaniami nad wpływem medycyny roślinnej na walkę z nowotworami.

Aktorkę i piosenkarkę żegna cały artystyczny świat. Wpis opublikował również John Travolta, który wystąpił z Newton-John w kultowym „Grease”:

Moja najdroższa Olivio, uczyniłaś nasze życie o wiele lepszym. Twój wpływ był niesamowity. Tak bardzo cię kocham. Zobaczymy się na końcu drogi i znów będziemy wszyscy razem. Twój od chwili, gdy cię ujrzałem i na zawsze!

KOMENTARZE

Przeczytaj także