Open'er Festival ogłasza kolejnego wykonawcę!

/ 2 lutego, 2018

Organizatorzy festiwalu Open'er ogłosili właśnie kolejnego wykonawcę (znów rockowego!), który zaprezentuje się przed publicznością podczas tegorocznej edycji. Okazał się nim Nick Cave wraz z zespołem The Bad Seeds. Zagrają oni pierwszego dnia, 4 lipca

Nergal wskazuje najlepsze albumy 2017

Należący do światowej koncertowej czołówki zespół Nick Cave & The Bad Seeds ponownie wystąpi w naszym kraju (w ubiegłym roku dali niezapomniany koncert na warszawskim Torwarze). Formacja będzie promowała swój ostatni album, „Skeleton Tree” (2016), który jest szesnastym krążkiem nagranym przez Nicka Cave’a z zespołem The Bad Seeds. Australijski artysta zaistniał na początku lat 80., występując z grupą The Birthday Party. Szybko jednak zmienił skład i w 1984 roku zadebiutował albumem „From Her To Eternity” pod szyldem Nick Cave & The Bad Seeds. Wśród jego najbardziej znanych albumów znajdują się „Tender Prey”, „Let Love In” „Murder Ballads”. Artysta nagrał także dwa albumy z zespołem Grindermann, którego skład stanowił uszczuplony rdzeń The Bad Seeds.

Nick Cave and the Bad Seeds tym samym dołączyli do innych, wcześniej już ogłoszonych artystów, czyli: Arctic Monkeys, GorillazBruno MarsDepeche Mode (czterej headlinerzy) oraz m.in. Massive AttackDavida Byrne'a, Fleet Foxes czy Kaleo. Tegoroczny Open'er odbędzie się w dniach 4-7 lipca 2018. Będzie to już siedemnasta edycja tego istniejącego od 2002 roku festiwalu.

Pierwsza odsłona festiwalu Open’er odbyła się w Warszawie na Torze Stegny, a główną gwiazdą byli The Chemical Brothers. Od 2003 roku Open’er odbywa się w Gdyni. Najpierw miejscem festiwalu był skwer Kościuszki, a od 2006 roku jest to teren lotniska Babie Doły. Na Openerze wystąpiły do tej pory takie gwiazdy jak Prince, Coldplay, Sex Pistols, Faith No More, Red Hot Chili Peppers, Pearl Jam, Queens Of The Stone Age, Blur, Foo Fighters czy Radiohead.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także