Open'er Festival. Znamy pierwszego headlinera w 2018 roku

/ 24 października, 2017

Zespół Gorillaz będzie jedną z gwiazd Open’er Festival, który odbędzie się w Gdyni na początku lipca 2018 roku. Grupa wystąpi w piątek, 6 lipca 2018 roku.

Bill Wyman skończył 81 lat

Gorillaz to wirtualny projekt stworzony przez Damona Albarna z Blur i Jamie Hewlett. Grupa zadebiutowała w 2001 roku albumem „Gorillaz”, który rozszedł się na świecie w nakładzie przekraczającym 7 milionów egzemplarzy.

Kolejne płyty tylko potwierdziły sukces projektu. Grupa powróciła po dłuższej przerwie w kwietniu 2017 roku płytą „Humanz”.

Gorillaz – The Apprentice

Przyszłoroczny Open’er Festival odbędzie się w dniach 4-7 lipca 2018 w Gdyni. Będzie to już siedemnasta edycja tego istniejącego od 2002 roku festiwalu.

Pierwsza edycja Open’er odbyła się w Warszawie na Torze Stegny, a główną gwiazdą byli The Chemical Brothers. Od 2003 roku Open’er odbywa się w Gdyni. Najpierw miejscem festiwalu był skwer Kościuszki, a od 2006 roku jest to teren lotniska Babie Doły.

Na festiwalu Open’er wystąpiły do tej pory takie gwiazdy jak Prince, Coldplay, The White Stripes, Sonic Youth, Sex Pistols, Faith No More, Arctic Monkeys, Red Hot Chili Peppers, Pearl Jam, The Mars Volta, Queens Of The Stone Age, Blur, Jack White, Nick Cave And The Bad Seeds, Foo Fighters, Prophets Of Rage i Radiohead.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także