Opeth ujawnia pierwsze szczegóły nowego albumu. Ma być mocniejszy

/ 13 lipca, 2018

Gitarzysta Fredrik Akesson wyjawił, że Opeth pracuje nad nowym albumem studyjnym, następcą wydanego w 2016 roku „Sorceress”. W wywiadzie dla „Face Culture” Akesson wyjawił, że nowy album ma być mocniejszy i bardziej złożony niż poprzednie wydawnictwa.

Metalowi muzycy wybrali riff wszech czasów

W wywiadzie Fredrik powiedział:

Jesteśmy na etapie demo. Nagrałem sporo solówek, Mikael Akerfeldt skomponował 12 utworów, mamy więc materiału aż nadto. Ale myślę, że będziemy próbowali ukończyć przynajmniej 15 piosenek.

W porównaniu do trzech ostatnich płyt, ten nowy album będzie bardziej złożony, mocniejszy.

Fredrik Akesson przyznał, że jeszcze nie wie, kiedy ukaże się nowy album Opeth, ale zespół stara się, by nowa płyta ukazała się w pierwszym kwartale 2019 roku.

W zeszłym roku Mikael Akerfeldt przyznał, że chętnie zaprzestałby grania tras z Opeth, a jedynie skupił się na nagrywaniu płyt:

Szczerze? Bardzo bym był wtedy szczęśliwy.

Wiele lat spędziłem w trasie i przestało mi zależeć na zwracaniu na siebie uwagi. Atencyjna dziwka we mnie została zaspokojona i teraz bardziej interesuje mnie tworzenie muzyki w studiu.

Gdyby udało mi się wyżyć z samego tworzenia i nagrywania muzyki, przy minimalnej aktywności scenicznej, byłbym szczęśliwy.

Uwielbiam pracę w studiu, bo mogę tam stworzyć coś z niczego, a to mnie fascynuje, sprawia, że czuję, iż jestem w czymś dobry.

Na scenie przez większość czasu myślę, że jestem do dupy. Potrzebuję więc studia, żeby poczuć, że coś robię. Muszę czuć, że coś tworzę, a nie tylko kręcę tyłkiem na scenie i sypię żartami.

Mikael Akerfeldt zdaje sobie jednak sprawę, że w dzisiejszych czasach trudno zrezygnować z koncertowania.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także