Taco Hemingway powraca z nową płytą. Powtórzy sukces Taconafide?

/ 13 lipca, 2018

Kilka miesięcy temu Taco Hemingway i Quebonafide jako Taconafide wydali album „Soma 0,5 mg”, który okazał się jednym z największych tegorocznych przebojów. Album w ciągu dwóch miesięcy od premiery pokrył się podwójną platyną, a artyści grali wyprzedane koncerty w dużych halach. Teraz raper powraca z solową płytą, zatytułowaną „Cafe Belga”.

Taconafide, Kortez i Beyonce wśród najlepszych

Album „Cafe Belga” powstawał od stycznia 2018 roku w Brukseli i Warszawie, a wyprodukowany został przez Rumaka i Borucciego. Album dostępny jest już do odsłuchu w sieci, można też zamawiać jego wersję fizyczną na płycie CD na stronie Asfalt Shop. Nabywcy wersji fizycznej dostaną gratisowo płytę EP "Flagey". Na płytę trafiły następujące utwory:

 1. CAFÉ BELGA
 2. ZTM
 3. Wszystko na niby
 4. Reżyseria: Kubrick
 5. 2031
 6. Fiji
 7. Abonent jest czasowo niedostępny
 8. Motorola
 9. Modigliani
 10. Adieu
 11. 4 AM In Girona

taco hemongway, cafe belga

Taco Hemingway dostał w swojej karierze dwie statuetki Fryderyka: za minialbumy „Umowa o dzieło” i „Szprycer”, a jego pierwsza płyta długogrająca „Marmur” dostała nominację do Fryderyka. Wszystkie one w kategorii „Album roku hip-hop”.

Wydany w kwietniu tego roku album „Soma 0,5 mg” pod szyldem Taconafide sprzedał się w nakładzie przekraczającym 60 tysięcy egzemplarzy i osiągnął szczyt notowania OLiS. Czy „Cafe Belga” powtórzy ten oszałamiający sukces? Album jest bardziej stonowany i refleksyjny. Filip Szcześniak zresztą w tekstach odnosi się do sukcesu „Somy” i komentuje zamieszanie związane z Taconafide oraz eksplozją sławy. Jak zwykle wypowiada także sporo komentarzy na aktualne tematy społeczne.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także