Opeth zaprzestanie koncertowania i skupi się na płytach?

/ 23 listopada, 2017

Opeth od ponad 20 lat odnosi sukcesy ze swoją muzyką i ściąga na swoje koncerty tłumy. Wokalista i gitarzysta Mikael Akerfeldt jednak chętnie usunąłby się ze sceny.

Stone Sour zaczął pracę nad nowym albumem

W wywiadzie dla „Overdrive” Akerfeldt przyznał, że idealną sytuacją dla niego byłoby, gdyby mógł skupić się na pracy studyjnej, a z Opeth dawać okazjonalnie koncert raz na jakiś czas.

Szczerze? Bardzo bym był wtedy szczęśliwy.

Wiele lat spędziłem w trasie i przestało mi zależeć na zwracaniu na siebie uwagi. Atencyjna dziwka we mnie została zaspokojona i teraz bardziej interesuje mnie tworzenie muzyki w studiu.

Gdyby udało mi się wyżyć z samego tworzenia i nagrywania muzyki, przy minimalnej aktywności scenicznej, byłbym szczęśliwy.

Uwielbiam pracę w studiu, bo mogę tam stworzyć coś z niczego, a to mnie fascynuje, sprawia, że czuję, iż jestem w czymś dobry.

Na scenie przez większość czasu myślę, że jestem do dupy. Potrzebuję więc studia, żeby poczuć, że coś robię. Muszę czuć, że coś tworzę, a nie tylko kręcę tyłkiem na scenie i sypię żartami.

Mikael Akerfeldt zdaje sobie jednak sprawę, że w dzisiejszych czasach trudno zrezygnować z koncertowania. Niemniej jednak w najbliższym czasie Opeth zamierza sobie zrobić przerwę od koncertów i zabrać się do pracy nad nowym albumem, następcą wydanego w 2016 roku „Sorceress”.

W rozmowie z „Eonmusic” Mikael Akerfeld niedawno powiedział:

„Sorceress” to dla mnie stara sprawa. To urocza płyta, ale dla mnie należy już do przeszłości. Mam nadzieję, że następnym razem zrobimy coś innego, tym razem bardziej zakręconego. Nie mówię, że musi to być wspaniałe, ale niech przynajmniej będzie zakręcone.

Nowego albumu Opeth nie należy się jednak spodziewać szybko.

Myślę, że ukaże się pod koniec albo w połowie 2019 roku. Chcę zrobić sobie dłuższą przerwę, bo gramy od tak dawna, że chcę w końcu spędzić więcej czasu z moimi dziećmi.

Opeth zadebiutował w 1995 roku albumem „Orchid”. Zespół wykonywał progresywną odmianę death metalu, jednak szybko w jego twórczości zaczęło się pojawiać coraz więcej wpływów progresywnego rocka.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także