Organek i Kazik Staszewski wykonali legendarny utwór Kultu na Męskim Graniu [WIDEO]

/ 9 sierpnia, 2018

W ostatnią sobotę, w Centrum Sportu Parkowa, odbył się czwarty koncert w ramach tegorocznej edycji Męskiego Grania. Wśród wykonawców, którzy zaprezentowali się w Grodzie Kraka, była chociażby formacja dowodzona przez Tomasz Organka. Tuż przed nimi natomiast wystąpił zespół Kult

Męskie Granie 2018. Jakie kowery gra Orkiestra na festiwalu?

Grupa pochodząca z Torunia postanowiła wykorzystać nadarzającą się okazję i dosyć niespodziewanie zagrała cover słynnego utworu z repertuaru Kultu, „Polska”, a na scenę zaprosiła samego Kazika Staszewskiego. Poniżej możecie sprawdzić, jak ta kompozycja wypadła na koncercie w Krakowie:

Tego samego dnia zagrali również m.in. L.Stadt, The Dumplings, Mela Koteluk, Coma, a finale na scenie pojawił się – rzecz jasna – zespół Męskie Granie Orkiestra, na którego czele w tym roku stoją Dawid PodsiadłoKrzysztof Zalewski i Kortez

Jak co roku, Orkiestra oprócz utworu promującego daną edycję (w tym roku jest to „Początek”), gra – przede wszystkim – kowery. Podczas tegorocznej odsłony festiwalu w setliście znalazły się takie piosenki jak m.in. „Chłopcy” Myslovitz, „Granda” Brodki, „Niezwyciężony” Armii czy „Wyspa, drzewo, zamek” formacji Perfect. 

Tegoroczna objazdowa trasa koncertowa Męskiego Grania zawita do siedmiu miast. Przed nami czekają jeszcze następujące przystanki: 
  • 11 sierpnia – Gdynia, Park Kolibki
  • 18 sierpnia – Warszawa, Forty Bema
  • 25 sierpnia – Żywiec, Amfiteatr pod Grojcem

W tym roku, po raz pierwszy, obowiązują bilety imienne. Organizatorzy wprowadzili je na prośbę uczestników, aby walczyć z „konikami”, którzy w przeszłości masowo wykupywali wejściówki i sprzedawali je po mocno zawyżonych cenach.

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także