Owsiak do Ziemca: Rzuć ten podły zawód. Echa kontrowersyjnego materiału „Wiadomości”

/ 10 sierpnia, 2017

We wtorek w czasie głównego wydania „Wiadomości” emitowanych w TVP 1 pojawił się materiał podsumowujący tegoroczny Przystanek Woodstock. Już podczas zapowiedzi wygłoszonej przez prowadzącego, Krzysztofa Ziemca, pojawiły się kontrowersje. Umieszczone na pasku „Najbardziej obskurny festiwal świata” było dopiero początkiem. Ta relacja z imprezy wywołała ogromne poruszenie wśród dziennikarzy i uczestników, ostro skrytykowano materiał za stronniczość i manipulowanie faktami.

James Hetfield wspomina pierwsze spotkanie ze Steve'em Harrisem

Jurek Owsiak, który opublikował wczoraj film z podsumowaniem imprezy, odniósł się również do tego, co można było zobaczyć i usłyszeć w „Wiadomościach”:

Krzychu, znamy się jeszcze z Programu Trzeciego Polskiego Radia. To była wtedy niesamowicie rodzinna atmosfera. Budowała dziennikarstwo solidne, bardzo wiarygodne oraz pełne przyjaźni wobec wszystkich, którzy tam pracowali.

– odniósł się bezpośrednio do prowadzącego z TVP. I kontynuował:

Uwierz mi jak staremu znajomemu, byłem tam, odpowiadałem za ten Przystanek Woodstock i powiem ci tylko jedną rzecz – brałeś udział w niezwykle zmanipulowanej wiadomości. Od początku do końca – od złego tłumaczenia gazety, poprzez mówienie, że są tacy, którzy określają Woodstock jako nieprzygotowany organizacyjnie.

– powiedział Owsiak. Dodał także:

Krzysztof, rzuć ten podły zawód, w tym miejscu, w którym jesteś. Znajdź coś innego, przyzwoitego, tak żebyś mógł znowu ze mną rozmawiać o podróżach i żebym znowu mógł się z tobą napić wódki.

Całą wypowiedź Jurka Owsiaka można znaleźć poniżej:

 

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także