Ozzy Osbourne wyda w przyszłym roku płytę?

/ 20 października, 2017

Ozzy Osbourne, który w tym roku po zakończeniu działalności Black Sabbath, powrócił do solowej kariery, przygotowuje nowy album solowy. Czy ukaże się on w 2018 roku?

Foo Fighters udostępnili nowy utwór [AUDIO]

Ozzy Osbourne przyznał w rozmowie z Full Metal Jackie, że ma gotowych siedem nowych numerów. Jeden z nich zatytułowany jest „Mr. Armageddon”, a inny „Crack Cocaine”.

Mam już gotowe kilka kawałków. Ale dziś płyty się już nie sprzedają. Nagrywanie płyt przestało być intratne. Nigdy tak naprawdę to do mnie nie dotarło, bo kiedy nagraliśmy z Black Sabbath płytę „13” okazała się naszym pierwszym albumem numer 1 w Ameryce.

Podobne słowa Ozzy wypowiedział miesiąc temu w wywiadzie dla „Rolling Stone”:

Chciałbym przygotować kolejny album. To jednak strata pieniędzy. Nikt tego nie kupuje. Obecnie nie trzeba wcale sprzedać dużo płyt, żeby wskoczyć na pierwsze miejsce. Wszystko więc zależy od tego, ile krążków sprzedaż – może nawet 30 czy 40! Nikt ich nie chce…

Ozzy jednak nie wyklucza, że w przyszłym roku wyda nowy album i wyruszy w solową trasę koncertową. Sam jednak nie zna odpowiedzi na pytanie czy tak się rzeczywiście stanie, mówiąc:

Zapytajcie mojego szefa, czyli moją żonę.

Ozzy przyznał, że zakładając Black Sabbath nie miał pojęcia, że grupa odniesie taki sukces i będzie się o niej mówiło pół wieku później.

Nikt z nas tego nie podejrzewał. Pamiętam, że kiedy pierwszy album Black Sabbath dostał się na listy przebojów, myślałem sobie: „Za kilka lat nikt o tym nie będzie pamiętał”. A czterdzieści dziewięć lat później dalej graliśmy, wciąż to robię. Gdyby ktoś wtedy powiedział mi, że tak będzie wyglądać moje życie, nigdy bym w to nie uwierzył.

Tony Iommi nie wyklucza powrotu Black Sabbath

Powrót Black Sabbath, który w lutym 2017 roku dał pożegnalny koncert, jest – przynajmniej w teorii – możliwy. Szczególnie, gdy dodamy do tego ostatnią wypowiedź Iommiego, który został zapytany o ewentualny sceniczny powrót zespołu:

Kto wie? W pewnym momencie możemy zagrać jeszcze jeden, wyjątkowy koncert. W tym kontekście nic nie zostało ostatecznie zaplanowane.

Co natomiast z nową płytą?

Nie wiem. Nikt o tym nie mówi. Wydaje mi się, że obecnie wszyscy chcą zrobić swoją robotę. Z tego co wiem, Ozzy planuje ruszyć w trasę ze swoim zespołem i Bóg raczy wiedzieć, do kiedy ta trasa potrwa. Jeśli więc do czegoś dojdzie, nie będzie to miało miejsca w najbliższej przyszłości.

Tony Iommi, który od kilku lat walczy z nowotworem, stara się nie snuć dalekosiężnych planów. W kolejnych wywiadach potwierdza jednak, że wciąż chce być aktywny zawodowo, dlatego można spodziewać się premierowego materiału przygotowanego przez legendarnego gitarzystę.

rf

KOMENTARZE

Przeczytaj także