Paradise Lost. Nowy album ukaże się latem

/ 24 kwietnia, 2017

Ostatnie tygodnie grupa Paradise Lost spędziła w studiu, gdzie muzycy intensywnie pracowali nad następcą bardzo dobrze przyjętego krążka „The Plague Within”. Zespół ujawnił pierwsze szczegóły związane z piętnastym studyjnym albumem.

Iron Maiden. Zobacz intro trasy koncertowej 

Jak zapowiedzieli muzycy, nowa płyta będzie zatytułowana „Medusa” i ukaże się pod koniec lata nakładem Nuclear Blast. Na razie jednak zespół nie podał konkretnej daty, tracklisty ani okładki nadchodzącego albumu.

Wiemy natomiast, że sesja nagraniowa odbywała się w Wielkiej Brytanii, a konkretnie w Orgone Studios w Woburn, w Milton Keynes. Muzycy na swoim profilu na Facebooku poinformowali również, że nad wszystkim czuwa producent Jaime Gomez Arellano

Co nieco zdradził również Greg Mackintosh, gitarzysta zespołu:

Nowy album będzie wolniejszy, mocno sludge'owy, bardziej doomowy niż kiedykolwiek. Osiem utworów, naprawdę dociążonych pod względem riffów, naznaczonych prawdziwą nędzą północy.  

Paradise Lost to grupa, która na muzycznej scenie istnieje od prawie 30 lat. Powstali w 1988 roku w Halifax w Wielkiej Brytanii. Zespół uznawany jest za pionierów death doom metalu oraz gotyckiej odmiany metalu. W późniejszych latach chętnie także eksperymentował z elektronicznymi elementami. W ostatnim czasie ponownie powrócili do cięższych brzmień. Można się o tym przekonać słuchając ostatniego studyjnego albumu, „The Plague Within”, który na rynku ukazał się w czerwcu 2015 roku. Paradise Lost sięgają na nim do swoich korzeni. Grupa łącznie ma na swoim koncie czternaście albumów, z czego najpopularniejsze to „Icon” (1993) oraz „Draconian Times” (1995). 

Zespół praktycznie przez całą swoją działalność gra w niezmienionym składzie: Nick Holmes – wokal, Greg Mackintosh – gitara, Aaron Aedy – gitara, Steve Edmondson – bas, jedynie na stanowisku perkusisty doszło do zmian, obecnie jest nim Waltteri Väyrynen.

Grupa Paradise Lost wystąpi na tegorocznej edycji Metal Hammer Festival, która odbędzie się 21 lipca w katowickim Spodku. Na to wydarzenie wciąż są dostępne bilety w cenach 170 (4 kategoria) i 230 PLN (3 kategoria) do kupienia na stronie Ticketpro, pozostałe typy zostały wyprzedane. Będzie to już ósma edycja festiwalu, dotychczas wystąpili tu tacy artyści, jak Tool, Korn czy Judas Priest. 

Plakat Metal Hammer Festival 2017

Paradise Lost: „Forever Failure”

szy

KOMENTARZE

Przeczytaj także